AltcoinHaberler

Ödeme Devi Bu Altcoini Seçti, Twitter’da Test Edilecek!

70'den fazla ülkede var olan ödeme devi bu altcoini seçti.

Polygon 22 Nisan’da tarihinin en büyük duyurularından birisini yapacağını açıklamıştı.

Polygon’un büyük duyurusu merakla beklenirken ödeme devi Stripe’den önemli bir açıklama geldi. Stripe USDC stablecoini ödemeleri için Polygon ağını kullanacağını duyurdu.

Bugün yapılan açıklamaya göre Stripe ödemelerde Polygon ağı üzerinden USDC stablecoinini ve Polygon uyumlu cüzdanları kullanacak. Zamanla diğer para birimleri için de destek ekleneceği ifade edildi.

Stripe’ın Polygon ağı üzerindeki ürünlerini deneyimleyen ilk şirket Twitter olacak. Pilot uygulama Twitter’ın takip ve bahşiş uygulamalarında denenecek.

Stripe hali hazırda 70’den fazla ülkede ödeme hizmeti sunuyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada kripto para birimlerinin bir değer saklama aracı olarak dikkat çektiği ancak ödeme aracı olarak rekabet edebilecek potansiyeli de olduğu belirtildi.

“Daha geniş erişimin kilidini açmak için kripto para birimi tabanlı platformlar kullanmanın yollarını araştırıyoruz.”

Pilot uygulamada Twitter kullanıcıları ödemeleri USDC olarak alabilecek ve bunları daha sonra Ethereum blok zincirinde veya Poligon üzerinde saklayabilecek.

Stripe bir ay önce kripto para şirketlerine hizmet vermeye başlamıştı. Stripe’la çalışan kripto para şirketlerinin başında FTX borsası geliyor.

Polygon’un 22 Nisan’a ilişkin büyük duyurusunun sadece bu mu olduğu henüz bilinmezken bugün Amsterdam’da gerçekleşen “Polygon İgnite” etkilinden yeni bir duyuru gelecek mi takip ediyor olacağız.

Gün içerisinde %10’luk bir marjda hareket eden MATİC fiyatı, stripe haberine %4’lük bir tepki verdi.

İlgili Haber
22 Nisan'da Bu Altcoin İçin Büyük Duyuru Gelecek! Yükseliş Başladı

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu