Altcoin

Önde Gelen Güvenlik Şirketi Uyardı: Kuzey Kore, Kripto Para Şirketlerini Hedef Alıyor!

Önde gelen DeFi şirketi Defiance Capital, Kuzey Kore'nin özellikle kripto para şirketlerini hedef aldığını belirtti.

Axie Infinity (AXS) ve Ronin köprüsüne yapılan saldırıda çalınan 625 milyon dolar, Kuzey Koreli hackerlar tarafından yapılmış olabilir.

ABD Adalet Bakanlığı ve FBI tarafından yapılan açıklamada bunun Kuzey Koreli hack grubu Lazarus’un işi olduğu resmen doğrulanmıştı ve tehlike ne yazık ki bununla bitmiş sayılmaz.

Kuzey Kore, Kripto Para Sektörüne Saldırıyor

Önde gelen DeFi güvenlik şirketlerinden olan Defiance Capital’in kurucusu Arthur Cheong, hem yatırımcıları hem de şirketleri uyardı.

Cheong, Kuzey Kore destekli hackerların kripto para şirketlerini hedef almak için çok farklı yöntemlere sahip olduğunu vurguladı.

Cheong, hackerların sosyal mühendislik yöntemlerini kullandığını ve insanların bireysel savunmalarını geçtiklerini vurgulayarak, bununla ilgili verileri sundu.

Sektörün en önemli güvenlik ve DeFi uzmanlarından olan Arthur_0x, bütün bunların arkasında BlueNorOff kurumunun bulunduğunu vurguladı.

Söz konusu kurum, Kuzey Kore tarafından finanse edilmekte ve kimse grubun tam olarak neler yapabileceğini bilmiyor.

Şu an şirketlere içerisinde truva atı bulunan DeFi uygulaması veya cüzdanlar ile saldırıldığını belirten Arthur, bunun değişebileceğini vurguladı.

Cheong, kendisinin de geçen ay böyle bir saldırıya maruz kaldığını vurguladı. Saldırganların 1,7 milyon dolarlık NFT çaldığını belirten Arthur, izleri takip ettiğinde ise BlueNorOff’a ulaşıldığının altını çizdi.

Cheong bireylere ve şirketlere daha dikkatli olma tavsiyesinde bulunup, çoklu imzaya sahip cüzdan kullanılmasını önerdi. Buna ek olarak kripto para borsalarının da güvende olmadığı vurgulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu