Haberler

OneCoin’in Eski Ortağı Hakkında Dudak Uçuklatan İddialar!

Mark S. Scott, 50 milyon dolar karşılığı 400 milyonluk kara para aklamakla suçlanıyor.

Son gelişmelere göre ABD savcıları Manhattan jürisi, Mark S. Scott’ın 400 milyon dolarlık kara para aklama suçu olan Ruja Ignatova’ya 50 milyon dolar karşılığında yardım edeceğini ifşa etti.

“Cryptoqueen” olarak da bilinen Ignatova’ya yardım etmek için 50 milyon dolar alan Mark S. Scott’ın, Locke Lord’un eski ortağı olduğu biliniyor.

Enteresan olan şey şu ki OneCoin olayı belki de kripto para ekosisteminin en büyük dolandırıcılık vakalarından biri ancak firma hala faaliyetlerine devam ediyor.

Scott Hakkında Birçok Suçlama Var!

Scott, geniş bir şirketler ağı kurarak 400 milyon dolardan fazla kara parayı aklamak, denizaşırı banka hesapları oluşturmak ve sahte yatırım programları düzenlemek gibi suçlarla itham ediliyor.

ABD savcısı Julieta Lozano, Scott’a yapılan aklama ödemesinin 57 metrelik bir lüks bir yat, Massachusetts’te üç tane milyonlarca dolarlık ev, üç Porsche ve bir Ferrari şeklinde yapıldığını iddia etti.

Scott ve Avukatı Suçlamaları Reddetti

Savcı Nicholas Folly, Scott aleyhindeki delillerin açık ve net olduğunu ifade etse de Scott, OneCoin’in bir aldatmaca olduğunu bilmediğini iddia etti. Ayrıca Mark S. Scott’ın savunma avukatı müvekkilinin verdiği ifadenin yalan olduğunu kanıtlayacak bir delil bulunmadığını belirtti.

Öte yandan Mark S. Scott’ın eski ortağı olduğu Locke Lord’un sözcüsü Scott’ın firma dışındaki bireysel faaliyetleri hakkında herhangi bir bilgilerinin olmadığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu