blank
EOSHaberler

Önemli İsimlerden EOS’a Yatırım

Blockchain platformu olan Block.one (EOS‘un geliştiricileri) yeni bir fon oluşturma girişimide. Peter Thiel ve milyarder Jihan Wu’nun kurucuları arasında olduğu Bitmain, oluşturulan bu fonun yatırımcıları arasında olacak.

Diğer yatırımcılar arasında ise öne çıkan isimler; Moore Capital Management LP kurucu Louis Bacon ve serbest yatırım piyasaları fon milyarderi Alan Howard şeklinde. Bu isimlerden gelen yatırım boyutları henüz belli değil.

Burada en dikkat çeken isimler şüphesiz Jihan Wu ve Peter Thiel olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü dünyanın en büyük madencilik cihazlarını üreten Bitmain şirketinin kurucusu. Diğer büyük yatırımcılardan olan Peter Thiel ise, şuanda SpaceX gibi devleşmiş şirketlere erken yatırtım yapması ile ve Paypal’ın kurucuları arasında olması ile tanınıyor.

Bilindiği gibi Block.one Mayıs ayında yaptığı ICO ile 4 milyar dolar değerinde EOS tokeni satmıştı. Bu satıştan sonra da Thiel ve Wu gibi isimlerin yatırım yapmaları EOS için oldukça önemli.

Block.one ayrıca bankacılık sektöründeki isimler ile de anlaşma sağlamaya devam ediyor. Örneğin Citigroup Inc’nin işe alma başkanı James Mendes, insan kaynaklarını yönetmek için ekip bünyesine katılmıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu