coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerOpenAI'nin Eski CEO'su Sam Altman'ın Yeni Adresi Belli Oldu! Yazılım Devine Transfer...

OpenAI’nin Eski CEO’su Sam Altman’ın Yeni Adresi Belli Oldu! Yazılım Devine Transfer Oldu!

OpenAI'nin eski CEO'su Sam Altman, şirketin kurucu ortağı ve başkanı Greg Brockman ve diğer eski çalışanların yeni adresi belli oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

OpenAI’nin eski CEO’su Sam Altman, şirketin kurucu ortağı ve başkanı Greg Brockman ve diğer eski çalışanlar Microsoft’a katılacak, yazılım devinin CEO’su Satya Nadella X’te bir yazı yayınladı.

OpenAI Eski CEO’su Sam Altman Microsoft’a Geçti

Altman, yönetim kurulunun şirketi yönetmeye devam etmesi için kendisine artık güvenmediğini söylemesinin ardından geçen hafta OpenAI’den ayrıldı.

Brockman, Altman’ın görevden alınmasından kısa bir süre sonra istifasını açıkladı. Nadella, Altman’ın yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik edeceğini söyledi.

OpenAI’nin Nadella liderliğindeki büyük yatırımcılarının, beklenmedik kovulmanın ardından Sam Altman’ı CEO olarak yeniden göreve getirmek ve mevcut yönetim kurulunu değiştirmek için baskı yaptıkları ve bu süreçte yoğun müzakerelerin yaşandığı bildirildi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası OKX, DeFi Projesini Cüzdanına Entegre Ettiğini Açıkladı! Fiyatta Artış Yaşandı!

Nadella, Altman’a yönelik bir gönderide, “GitHub, Mojang Studios ve LinkedIn de dahil olmak üzere Microsoft bünyesinde bağımsız kimlikler ve kültürler oluşturmaları için kuruculara ve yenilikçilere nasıl alan sağlayacağımız konusunda yıllar içinde çok şey öğrendik ve aynı şeyi sizin de yapmanızı dört gözle bekliyorum” dedi.

Nadella, Microsoft’un OpenAI ile ortaklığına bağlı kalmaya devam ettiğini ve yeni CEO Emmet Shear’ı tanımayı ve şirketle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail