NFT

Opensea’nin NFT Satışları 20 Milyar Dolar Hacmini Aştı!

NFT platformu Opensea, tüm zamanların toplam satış hacmi olarak 20 milyar dolar barajını aştığını duyurdu.

Verilere göre NFT satış platformu Opensea, tüm zamanların toplam satış hacmi olarak 20 milyar dolar barajını geçmeyi başardı. Dünyanın en büyük NFT pazarı olan platformda 2017 yılından bu yana 1.2 milyon tüccar alım satım yaptı.

NFT Platformu Opensea Yeni Bir Dönüm Noktasını Aştı: 1.2 Milyon Tüccar, 20 Milyar Dolar Satış Hacmi

Dappradar tarafından sağlanan verilere göre NFT pazarı Opensea, satış hacmi olarak toplamda 20 milyar dolar barajını aşmayı başardı. Opensea beş yıl önce girişimciler Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından kurulmuştu.

Platformda kullanıcılar belirli bir fiyattan NFT’lerini satabilirken buna ek olarak açık arttırma yöntemini de kullanabiliyorlar. Platform ilk kurulduğunda Blockchain olarak sadece Ethereum sunulurken kısa bir süre önce katman-2 çözümlerinden Polygon ağı da desteklenen Blockchain’ler arasına katıldı.

Toplam hacim olarak dünyanın en büyük 5 NFT pazarı.

Dune Analytics verileri, Opensea’nin işlem sayısının ve dolar hacminin son 30 günde arttığını gösteriyor. Bununla birlikte Dappradar göstergeleri ise 30 günlük satış hacminde %35.17 yükseliş gözlendiğini kaydetti.

Opensea her ne kadar şu sıralar NFT piyasasında lider konumda olsa da piyasaya yeni giren Looksrare platformu, Opensea’nin başına bela olacak gibi gözüküyor. Looksrare platformunun şimdiye kadarki toplam hacmi 14.68 milyar dolar olarak açıklansa da bu değerin tartışmalı olduğu düşünülüyor.

20 milyar dolar hacim barajı aşılmadan önce Opensea Dharma Labs’i bünyesine katmış ve Ocak ayında yatırım turunda 300 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Şirketin değerinin 13.3 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu