EthereumHaberlerKripto Para

Opera Web3 Odaklı Yeni Kripto Tarayıcısını Yayınladı!

Opera, merkezi olmayan web'in tam potansiyeline ulaşması için Web 3'ün kullanımının kolay olması gerektiğine inanıyor.

2018 yılından bu yana Web3 destekli tarayıcı olmak için çalışmalar yapan popüler web tarayıcısı Opera geçtiğimiz Aralık ayında Solana‘yı destekleyeceğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Opera, Solana'yı (SOL) Destekleyeceğini Duyurdu!

Aynı zamanda kripto para ve Blockchain destekli ilk tarayıcı olma özelliğine de sahip olan Opera’dan kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bir adım daha geldi.

Opera yaptığı açıklamada, Web3 odaklı “Crypto Browser Project” isimli yeni kripto tarayıcısının beta sürümünü yayınladığını duyurdu.

Opera’nın yeni Beta sürümü Windows, Mac ve Android kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Şirket İOS sürümünün de yakın gelecekte kullanıma sunulacağını belirtti.

Kullanıcılar kripto odaklı tarayıcı sayesinde Web3 hizmetlerine doğrudan erişebilecekler. Kullanıcılar aynı zamanda oyunlara ve metaverse tabanlı platformlara da göz atma imkanına sahip olacak.

Hedefimiz Web3’ü Yaygın Hale Getirmek!

Opera’nın Mobil Başkan Yardımcısı Jorgen Arnesen, çıkarılan yeni tarayıcı ile kripto paraların ve Web3’ün yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını söyledi.

“Tarayıcıların Web 3’te Web 2’de olduğundan daha önemli olacağına inanıyoruz. Bu bağlamda Opera’nın Kripto Tarayıcı Projesi, kullanıcılar için daha basit, daha hızlı ve daha özel bir Web 3 deneyimi vaat ediyor.

Opera, merkezi olmayan web’in tam potansiyeline ulaşması için Web 3’ün kullanımının kolay olması gerektiğine inanıyor.”

Beta sürümünde ayrıca bir de yerleşik cüzdan da bulunuyor. Bu cüzdan şimdilik sadece Ethereum‘u desteklese de şirket ilerleyen süreçte Polygon ve Solana‘yı da desteklemeyi hedefliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu