coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizOpsiyon Balinaları Kararını Verdi: Bu Tarihe Kadar Bitcoin'de (BTC) Yeni Rekor Bekliyorlar

Opsiyon Balinaları Kararını Verdi: Bu Tarihe Kadar Bitcoin’de (BTC) Yeni Rekor Bekliyorlar

Bitcoin'de opsiyon traderları, yeni borsa verilerine göre bu tarihe kadar BTC için yeni bir rekor bekliyorlar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Opsiyon traderları, ABD faiz oranlarının düşürülmesine yönelik iyimserlik ve ETF’lere artan girişlerin etkisiyle Bitcoin’in ay sonuna kadar rekor seviyeye ulaşacağına yönelik tahminlerini artırıyor.

Tüm vadelerde 75.000 dolar kullanım fiyatına sahip Bitcoin alım opsiyonları şu anda en fazla açık pozisyona, yani bekleyen kontrat sayısına sahip. En büyük kripto para opsiyon borsası Deribit tarafından derlenen verilere göre, bunu sırasıyla 100.000 dolar ve 80.000 dolar kullanım fiyatları takip ediyor. Alım opsiyonları, alıcılara dayanak varlığı belirli bir süre içinde sabit bir fiyattan satın alma hakkı sağlıyor.

Deribit CEO’su Luuk Strijers, “Yatırımcılar iyimser ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini bekliyorlar” dedi ve ekledi:

“BTC opsiyon piyasasındaki yükseliş hissiyatı, güçlü BTC ETF akışları, ABD faiz oranı indirimleri beklentisi, ECB’nin faiz oranlarını düşürmesi ve bir ETH ETF’nin onaylanmasından kaynaklanıyor.”

İlgili Haber  Çin, Kripto Paralara Erişimi Yeniden Mi Açtı? Çinli Kullanıcılara Kayıtları Başlatan Borsadan Açıklama Geldi

Bitcoin bu hafta 71.756 dolara kadar tırmandı ve beş günlük bir kazanç serisi yakaladıktan sonra Perşembe günü çoğunlukla çok az değişiklik gösterdi. En büyük kripto para, yakın zamanda onaylanan Bitcoin ETF’lerine olan talebin soğuma belirtileri göstermesiyle 14 Mart’ta 73.798 dolarlık rekor seviyeden geriledi. Ancak, FED’in faiz indirimi beklentilerinin daha riskli varlıklara olan talebi körüklemesiyle girişler yeniden başladı ve traderlar gözlerini yeni bir zirveye dikti.

Vadesi 28 Haziran’da dolan alım opsiyonları 75.000 dolarlık kullanım fiyatı etrafında en fazla açık pozisyonu görürken, vadesi 26 Temmuz ve 27 Aralık’ta dolanların açık pozisyonları 100.000 dolar civarında en yüksek seviyeye ulaştı. Strijers, “Tüm bunlar kısa ve uzun vadede olumlu bir görünüme işaret ediyor,” dedi. Bu da yatırımcıların önümüzdeki aylarda Bitcoin’in fiyatının önemli ölçüde artacağına dair iddialı olduklarını gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları