binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumOpsiyon Yatırımcıları Ethereum İçin Ay Sonuna Hazırlanıyor!

Opsiyon Yatırımcıları Ethereum İçin Ay Sonuna Hazırlanıyor!

SEC'in spot Ethereum ETF başvuruları hakkındaki son karar süresi doluyor. SEC, ETH ETF'lerini reddederse gerekçesi ne olacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Pek çok şirket spot Ethereum ETF başvurusunda bulunurken iki başvuru için SEC’in son kararı verme süresi azalıyor.

Bu noktada SEC’in VanEck ve ArkInvest/21 Shares tarafından sunulan spot ETH ETF başvurularının onaylanıp onaylanmayacağına karar vermek için süresi 23 Mayıs ve 24 Mayıs tarihlerinde sona eriyor.

Analistler ve yatırımcılar SEC‘in spot ETH ETF’lerini onaylanma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğunu düşünürken, ETH opsiyon yatırımcıları da SEC’in ETF başvurularını reddetme ihtimalinin güçlü olması nedeniyle Mayıs ayı sonunda artan volatiliteye hazırlanıyor.

The Block’a konuşan Wintermute OTC analisti Jake Ostrovskis piyasa ve yatırımcıların ETH ETF’lerinin Mayıs ayı sonunda %16 onaylanma şansı olduğuna inandığını ve ay sonunda ETH fiyatındaki volatilenin artmasını beklediklerini söyledi.

SEC’nin ETF başvurularını reddetme ihtimali onaylama ihtimalinden fazla olurken yatırımcılar aslında SEC’in ETH ETF’lerini onaylamama gerekçesini daha çok merak ediyor.

Zira SEC’in açıklaması ETH’nin bir menkul kıymet mi yoksa bir emtia mı olarak sınıflandırılacağı konusunda önem arz ediyor.

Bu noktada Presto Research analistleri Peter Chung ve Min Jung ETH ile ilgili şunları söyledi:

“Piyasa analistleri, SEC’in belgelerinden birinde, potansiyel reddin olası gerekçelerini öne süren bir ipucu fark ettiler.

Bu belgeler SEC’in Ethereum’un statüsü hakkındaki kararıını çok önceden verdiğini ve bu kararını ETF kararıyla sonradan meşrulaştırmaya çalıştığı fikirlerini destekliyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail