Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para Madenciliği

Otomobili İle Kripto Para Madenciliği Yaparak Ayda 800 Dolar Kazandı!

Genç youtuber arabası ile nasıl kripto para madenciliği yaptığını anlattı.

Youtuber Siraj Raval, CNBC ile yaptığı röportajda, 2018 Tesla Model 3’ü kripto para madenciliği yapmak için kullandığını söyledi.

Siraj Raval röportajında, kripto para madenciliği yapmak için Tesla arabasının dahili bilgisayarını ve pil gücünü nasıl kullandığını anlattı.

Tesla arabası ile kripto madenciliği yapmak için hemen hemen her yolu denediğini söyleyen genç youtuber Bitcoin madenciliği dışında altcoin madenciliği de yaptığını belirtti.

“Ethereum ve Poligonun fiyatı 2021′de zirveye ulaştığında, madencilikten her ikisi için de ayda 800 dolar elde ediyordum.”

Siraj Raval, Apple Mac mini M1’inde ücretsiz Bitcoin madenciliği yazılımını açıyor. Daha sonra bilgisayarını Tesla arabasında yer alan 12 voltluk çakmak çıkışına bir invertör takarak çalıştırıyor ve Bitcoin madenciliğine başlıyor.

Raval ayrıca, Tesla’sının boş kısımlarına grafik işlem birimleri veya GPU’lar bağlayarak bu makineleri otomobilin dahili pilinden çalıştırıyor.

Siraj Raval, Ethereum gibi altcoinlerin madenciliğinde başka bir yöntemi seçiyor. Raval, Tesla arabasının CPU’sunu hacklemek için JavaScript’i kullanıyor ve JavaScript üzerinden Ethereum ve Poligon madenciliği yapıyor.

Kullandığı yöntemin arabasının garantisini geçersiz kılma riskini içerdiğini belirten Raval, bu riske rağmen buna değdiğini söylüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu