Kripto HaberleriAltcoinOylama Geçti: Altcoin Topluluğu Balinasının Elindeki Coinlere El Koydu! Şimdi Ne Olacak?

Oylama Geçti: Altcoin Topluluğu Balinasının Elindeki Coinlere El Koydu! Şimdi Ne Olacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz hafta, Cosmos tabanlı bir platform olan Juno Network tartışmalı bir karar ile gündeme gelmişti.

Her ne kadar büyük çaplı ya da çok tanınan bir proje olmasa da son gelişmeler ile birlikte Juno, kripto para piyasasının gündemine oturmuştu.

Projenin sunduğu 16 numaralı öneride, altcoinin bir yatırımcısının elindeki coinlerin elinden alınarak topluluğa verilmesi ya da yakılması yer alıyordu.

Bir balina yatırımcısı olan hesabın sahip olduğu 3.103.947 Juno (bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık 117 milyon dolar) topluluğa geri verilecekti. Daha önce açıkladığımız üzere balinanın elindeki altcoinlerin alınmak istenmesinin nedeni bu balinanın Juno tokenleri dağıtılırken hile yapmasıydı.

İlgili Haber
Bu Altcoin Topluluğu, Balinasının Cüzdanındaki Coinlere El Koyacak!

Ne Olmuştu?

Stakedrop olarak dağıtılan kripto paradan normal şartlarda her bir hesap en fazla 50.000 token alabilirken bu balina hesap 2.5 milyon adet almıştı. DeFi ekosisteminde her bir token aynı zamanda beraberinde oy gücü de getirdiğinden altcoinin topluluğu bu balinanın hem hile yaptığını hem de bu sayede altcoinin ekosisteminde büyük bir güce sahip olduğunu savundu.

Altcoinin Elindeki Juno Tokenlerinin Alınmasına Dair Oylama Yüzde 40.85 ile Geçti

Bu nedenle Juno topluluğunun açtığı oylamada balinanın elindeki kripto paraların alınması lehine karar alındı. Ancak belirtmek gerekir ki oylamada iki taraf da birbirine yakındı.

Juno topluluğunun oylamada verdiği oy oranları.

Buna ek olarak oylamadan önce ortaya çıkan söz konusu Juno balinası, şimdi silinmiş olan bir Medium gönderisinde önerinin topluluk tarafından reddedilmesi halinde piyasayı etkilemeyecek şekilde sahip oldukları coinleri kullanıcılara dağıtacaklarına dair söz vermişlerdi.

Juno topluluğunun balinanın elindeki kripto paralara el koyma kararı almasıyla birlikte balinanın sözünü tutmasının da imkanı kalmadı.

Oylamanın geçmesiyle beraber Juno geliştirici ekibi, balinanın tokenlerinin çok büyük bir kısmına el koyacak. Balinanın cüzdanında bulunan 3.1 milyon adet Juno, 50.000 adete düşürülecek. Bu işlemin nasıl gerçekleştirileceği ise henüz netlik kazanmadı. DAO’nun bir fork gerçekleştirmesi ve balina adresi için yeni bir bakiye belirlemesi ihtimal dahilinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları