AnalizBitcoin

Pandeminin Azalan Etkisi, Bitcoin’i 100 Bin Dolara Taşır Mı? Tom Lee Yorumladı!..

Tom Lee, pandemi savaşının en çok Bitcoin'e (BTC) yarayacağını söylüyor!

COVID-19’un etkisi delta varyantı ile varlığını sürdürürken vaka sayılarının azalması ve birçok ülkenin normalleşme sürecine girmesinin Bitcoin açısından olumlu etkiler doğuracağını belirten Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı Thomas Lee, delta varyantı zirve noktasını geçtiğinde BTC’nin de tavan yapacağına inanıyor. Bu anlamda güçlü bir yükseliş bekleyen Lee, BTC’nin 2021’in sonuna kadar 100 bin doları göreceğini iddia ediyor.

Pandemi kaynaklı etkinin sadece Bitcoin’i değil, tüm finans endüstrisini etkileyeceğini belirten Lee,

Yıl sonuna kadar 100.000 dolar oldukça makul.

yorumunda bulundu.

Öte yandan ABD’de yapılan son ölçümlerde COVID-19 vakalarının bu hafta zirve seviyelere ulaşabileceğini belirten Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü (IHME) verileri yakında vaka sayılarında azalmaya gidileceğinin de bir nevi habercisi aslında. Nitekim IHME eylül veya ekim aylarında yenilenen bir vaka dalgası beklenmediğini de ifade ediyor.

Lee’ye göre vaka kaynaklı panik halk arasında ciddi şekilde azalacağından taze bir ekonomik patlamaya yol açabilir.

Lee, İddiasından Vazgeçmiş Değil!

Geçen yıl yaptığı değerlendirmelerde de Bitcoin’in 2021 sonuna kadar 120 bin doları göreceğini belirten Lee, hala benzer bir görüşü savunuyor.

2021’in 2017’ye çok benzeyeceğini düşünüyorum, bu da Bitcoin’in 2021’de 2020’den daha da iyi olacağı anlamına geliyor. Yani %300’ün üzerinde bir değer artışı!

Sektör Bireysel Yorumlardan Etkilenmemeli

Lee’ye göre başta Elon Musk olmak üzere birçok tanınmış isim kripto paraları özellikle de Bitcoin’i ciddi anlamda etkiliyor. Bu da kripto piyasasının son derece yüksek bir volatiliteye sahip olduğunu gösterirken sektörün bu anlamda çok daha fazla gelişme kaydetmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Bu anlamda da yatırımcılar açısından güvenli bir liman olmaktan uzak olan kripto paralar kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına yol açıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu