Bitcoin MadenciliğiKripto Para

Paraguay, Kripto Madenciliği Ve Ticaretini Düzenlemek İçin Gerekli Olan Yasal Çerçeveyi Onayladı

Mevzuat resmi şekilde yasalaşırsa madenciler endüstriyel elektrik tüketimi için yetki başvurusunda bulunmaya ve lisans başvurusu yapmaya mecbur kalacak.

El Salvador‘un yolundan giden Paraguay kripto para birimlerini düzenlemek için kolları sıvamış durumda. Bu amaçla ikinci kongre odasında 40’a karşı 12 oyla kripto para madenciliğini ve ticaretini düzenleyecek bir tasarıyı bazı değişikliklerle onaylayan ülke, ilgili oturumun tamamını YouTube’da yayınladı.

Temsilciler Meclisi söz konusu yasal çerçeveyi kabul etti. Bundan sonraki aşama ise yasal çerçeveyi senatoya taşımak. Senato’ya gittikten sonra yetkili organın değişiklikleri onaylaması gerekiyor. Sonrasındaysa onaylanan tasarı yürütme organına geçecek.

Yetkililer, bu tasarının amacının Latin Amerika’daki en düşük elektrik oranına sahip olan Paraguay’ın kilowatt-saat başına yaklaşık beş sentlik düşük elektrik maliyetleri sayesinde madenciler için uluslararası bir merkez haline getirmek olduğunu söylüyorlar.

Lisans Başvurusu Zorunlu Hale Gelecek!

Eğer mevzuat resmi şekilde yasalaşırsa herhangi bir bireysel veya kurumsal madenci, endüstriyel elektrik tüketimi için yetki başvurusunda bulunmaya ve lisans başvurusu yapmaya mecbur kalacak.

Yasa ayrıca üçüncü taraflar için kripto ticareti veya saklama hizmetlerine dahil olmak isteyen herhangi bir birey veya tüzel kişilik için bir kayıt defteri oluşturulmasını da öngörüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu