BorsaHaberler

Paribu Hacklendi Mi? – İlk Açıklama Geldi

Paribu borsası dün SMS göndermemeye başlamış ve kullanıcılar kripto para borsasının hacklendiğini veya kaçıp gittiğini düşünmeye başlamıştı. Yaşanan problemlere borsadan açıklama geldi.

Türk kripto para birimi yatırımcılarının aktif olarak kullandığı kripto para birimi borsalarından birisi olan Paribu’daki bir takım sorunları dün haberimize taşımıştık:

İlgili Haber
Paribu Borsasına Erişim Sağlanamıyor

Paribu yönetiminden bugün konu ile ilgili açıklama geldi. Platformda yaşanan güvenlik ihlali dolayısı ile tüm işlemlerin durdurulduğu, şimdilik sadece alımlar ve satımlara izin verildiğini açıklayan Paribu yönetimi, herhangi bir fon çalınıp çalınmadığı veya hacklenip hacklenmediklerini doğrulayan bir açıklama ise yapmadı.

Paribu’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.

Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.

Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

Yapılan işlemlerin anlık olarak güncellendiği sayfaya buradan ulaşabilirsiniz: https://destek.paribu.com/hc/tr/articles/360011924140

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu