Altcoin

Paribu’nun Çökmesine Neden Olan Ravencoin’in (RVN) Yükseliş Sebebi ne?

Ravencoin kısa sürede değerini 20'ye katladı.

2018 yılında piyasaya sürülen Ravencoin (RVN), 20 Şubat tarihi itibarıyla 0,28 dolar seviyesine kadar ulaşarak rekor kırdı. RVN fiyatının bu yükselişi aslında sadece 30 gün içerisinde %1.277’lik bir artışın parçası olarak gözüküyor. Ravencoin’in Türkiye’de de bir hayli popüler olması, bu yükseliş sonrasında Paribu kripto para borsasının erişim sıkıntıları yaşamasına bile yol açtı.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Paribu, Çöktü mü? Kullanıcılar Şikayet Yağmuruna Tuttu

Ravencoin Yatırımcıları, Satmaya Hazır Değil

Ravencoin’in Reddit sayfasına bakıldığında ise birçok yatırımcının ellerindekileri satmak istemediği görülüyor. Jayj-ay isimli bir kullanıcı, 0,007 dolardan alım yaptığın ve ve 0,24 dolarlık fiyata rağmen tutmaya devam edeceğini vurgulamakta. Bu yaklaşık olarak 35 kat yükseliş anlamına geliyor ve 1.000 dolarlık yatırım rahatlıkla 35.000 dolar olabilirdi. RVN, ABD doları karşısında tüm zamanların rekorunu kırsa da BTC karşısında hala gidecek uzun bir yola sahip.

Ravencoin fiyatına yükseliş getiren en büyük etmen sosyal medyadaki Coinbase söylentileri olabilir. Raven’in Coinbase tarafından listelenmesi, her kripto parada olduğu gibi bunda da ciddi bir yükselişi beraberinde getirebilir.

RVN fiyatının yükselişinin bir diğer sebebi ise projenin son günlerde Ethereum ağındaki işlem ücretleri sebebiyle ön plana çıkması da olabilir. Ravencoin hesabından yapılan paylaşımda da kullanıcıların RVN üzerinde çok kısa sürede istedikleri varlığı üretebilecekleri ve bunun başka ağlardaki GAS yani işlem ücreti fiyatına gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. Burada net olarak Ethereum fiyatından söz edilmese de son dönemde işlem ücretleri konusunda rekor kıran tek ağın Ethereum olduğu biliniyor.

Raven ekibi buna ek olarak RavencoinIPFS konusunda da önemli bir adım atarak RavencoinIPFS verilerinin depolamasının 8.0 eksabayt boyutuna ulaşabileceğini vurguladı. Güçlü topluluk da ellerindekileri satış baskısı oluşturmamak için satmayarak rekoru beraberinde getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu