BitcoinHaberlerKripto Para

PayPal Kurucusu’ndan Bitcoin (BTC) İtirafı Geldi!

Ünlü milyarder Peter Theil, Bitcoin ile ilgili pişmanığını açıkladı.

PayPal’ın kurucusu Peter Thiel, şirketin diğer ortakları ile birlikte haklarında yazılan “Paypal ve Silikon Vadisi’ni Şekillendiren Girişimcilerin Hikayesi” isimli kitabı değerlendirmek için bir araya geldi.

Peter Thiel: “Çok Pişmanım!”

Bu konuşmada Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri üzerine açıklamalarda bulunan Peter Thiel, lider kripto para birimi ile ilgili pişmanlığını dile getirdi.

“Burada açık konuşmak istiyorum. Son 10 yılda yaptığım en büyük hata Bitcoin’e az miktarda ve geç yatırım yapmak oldu.

Biliyorsunuz, 2014’te Founders Fund’a yatırım yaptık ve oldukça da iyi bir iş çıkardık.

Aslında 2010 ve 2011 yıllarında da BTC’yi takip ediyordum ama Bitcoin’in gerçek değerini göremeyecek durumdaydım.

PayPal’da o zamanlar kripto para birimleri ile ilgilenen insanlar görüyorduk, gerçekten çok ilgilendiğim şeylerden biriydi ve beni motive etti, ancak modellerin hiçbiri tam olarak işe yaramadı.”

“Bitcoin ile İlgili Çok Araştırma Yaptık Ama Yine De Geç Kaldık”

Peter Thiel dışında Bitcoin hakkında konuşan PayPal’ın kurucularından olan Luke Nosek ise 2010 ve sonraki yıllarda Bitcoin konusunda çok araştırma yaptıklarını ancak yatırımlarının geç kaldığını belirterek sözlerine devam etti:

“Aslında Bitcoin’e olumlu yaklaşıyorduk. Buna ek olarak birçok etkinliğe de katıldık.

Kurucularla tanışmak istedik ama Satoshi Nakamoto’nun gerçekten var olup olmadığını bile bilmiyorduk. Bu yüzden çekimser kaldık.

Bu gizem bizi korkuttu. Hatta Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin ile tanışıp konuştuk ama Satoshi konusu bizi endişelendirdi. Peter’ı bu işe girmemesi için ikna etmeye çalıştım.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu