BitcoinHaberler

Paypal’ın Bitcoin Hamleleri Devam Ediyor! “Sırada İngiltere Var!”

Paypal kriptodaki ivmelenmeden memnun.

Paypal CEO’sunun 2. çeyrek bilanço toplantısındaki kripto para açıklamaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

CEO’nun ilk olarak “süper kripto uygulaması” hakkında konuştuğunu ve uygulamanın yakında piyasaya çıkacağını aktarmıştık.

İlgili Haber  PayPal'ın "Süper" Kripto Uygulaması Yakında Piyasaya Çıkıyor

Paypal CEO’su Dan Schulman görüşmeler sırasında Bitcoin ve İngiltere pazarı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Schulman, önümüzdeki ay içerisinde İngiltere’de Paypal uygulaması üzerinden Bitcoin satın alma ve satma işlemini başlatmayı planladıklarını söyledi.

Açıklamada Paypal’a ait Venmo uygulamasının kripto para hizmetlerine ilişkin işlevsellikler eklendiği belirtilirken, bunun İngiltere’de piyasaya sürülmesi halinde binlerce kişinin Bitcoin’e kolay yoldan erişiminin kapısı açılmış olacak.

“Venmo’da kripto paraların güçlü şekilde benimsendiğini ve bunun ticaretinin yapıldığını görüyoruz. Bu çeyrekte tüketicilerin mal ve hizmetler için ödeme yapmasına ve daha sağlıklı bir ticaret ortamı oluşturmasına olanak sağlamak için Venmo’yu genişlettik.

Kriptoda gördüğümüz ivmelenmeden memnunuz. Belki önümüzdeki ay İngiltere’de lansman yapacağız ve orada da ticareti açacağız.”

İngiltere’nin kripto paralara karşı baskıcı tutumu karşısında, Paypal gibi bir dünya devinin bu imkanı oraya götürmesi önemli kabul ediliyor.

Paypal’ın İngiltere’deki müşterilerine Bitcoin alım-satım imkanı sunmasının binlerce yeni yatırımcının Bitcoin’e ulaşmasını kolaylaştırması bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu