blank
HaberlerKripto Para

PayPal’ın Kendi Stabilcoini İçin Görüşmeler Yaptığı İddia Edildi! İçlerinde Avalanche Ekibi De Var!

Ödeme devi Paypal'ın kendi stabilcoinini çıkaracağına ilişkin iddiaları aktardık.

Haftaya pozitif bir haber akışı ile başlayan kripto paralarda bir haber de Paypal’dan geldi.

Kripto paralarla arası iyi olan ödeme devinin kendi stabilcoinini çıkaracağı iddia edildi.

The Block’un duyurduğu habere göre, Paypal stabilcoinlerle ilgili bir araştırma içerisine girdi. The Block’a konuşan ve ismi açıklamayan dört kaynağa dayandırılan haberde, Paypal’ın bazı stabilcoin geliştiricileri ile görüşmeler yaptığı ifade edildi.

Paypal’ın görüştüğü geliştiriciler arasında Avalanche (AVAX) blok zincirinin arkasındaki Ava Labs ekibi de var. Başka hangi geliştiriciler ile görüşüldüğüne ilişkin net bir bilgi yok.

“Endüstri Ortaklarıyla Görüşüyoruz”

The Block’un bu iddiası üzerine bir Paypal sözcüsü şu açıklamaları yaptı:

“PayPal, dijital para birimlerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alandaki güvenilir bir ortak olarak dijital ticareti geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmeye devam ediyor.

Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan küresel bir şirket olarak, bu hedefleri mümkün kılan teknolojiler hakkında sık sık sohbet ediyoruz. Ancak söylentiler ve spekülasyonlar şirketin gelecek planları için bir öngörü oluşturmuyor.”

Paypal sözcüsünün açıklamalarından görüşmelere dair söylentilerin gerçek olduğu ancak bu veriden hareketle Paypal’ın stabilcoin çıkaracağına ilişkin tespit yapılamayacağı anlamı çıkıyor.

Konuyla ilgili The Block’a konuşan bir kaynak Paypal’ın kendi stabilcoinini inşa etmesinden ziyade mevcut bir stabilcoin ile bir proje planladıklarını aktardı.

Paypal’ın stabilcoin projeleri ile ilgili söylentiler uzun süredir devam ediyor. Ancak Paypal sözcüsünün son açıklamaları sektör paydaşları ile bir görüşme halinde olunduğunu doğruluyor.

Yakın gelecekte bu konuda Paypal’dan bir açıklama gelecek mi takip ediyor olacağız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu