HaberlerKripto Para

‘Çin Kripto Para Birimlerini Yakından İzliyor’

Pekin hükümet yöneticilerinin kripto para birimlerini yakından izledikleri ve bu konuda kararlar vermeye devam ettikleri iddia ediliyor.

Çin kripto para yasaklarının her an uygulanabilecek olduğu ender ülkelerden birisi ve buna göre kısa süre içerisinde kripto para birimi yasaklarının uygulanmasının önünde bazı engeller olduğu için engelleme kararı vermeyen bir ülke.

İlgili Haber
Çin Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Neden Direkt Yasaklamıyor?

Kripto para yatırıcılarının kısa ve uzun vadeli olarak Çin’in kripto para birimlerini yasaklayıp yasaklamayacak olduğu hakkında bazı endişeleri olsa da Pekin bu konuda hiçbir bilgi vermiyor. En son Blockchain atılımlarına başlayan Merkezi Pekin Yönetimi’nin şimdi ise kripto paralar ile ilgili borsaları yakından takip ettiği, öyle ki bazı şirketleri daha da yakından incelediği gözlemleniyor.

Pekin’in kripto para birimlerini yasaklamaya yönelik adım atıp atmayacak olduğu soru işareti olsa bile bu durum kripto para birimlerini yakından izlediği gerçeğini değiştirmiyor.

Çin medyasında bu konu çok gündeme gelmese de Güney Kore ve Hong Kong medyasında durum daha fazla kendisine yer ediniyor. Son zamanlarda Blockchain teknolojisine yaptığı yatırımlar ile gündeme gelen Çin, eğer bu teknolojiyi kullanmak istiyorsa kripto paraları yok sayamayacağı gerçeğini anlamış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu