HaberlerMetaverse

Perakende Devi Walmart, Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor!

ABD'nin en büyük şirketlerinden biri olan Walmart, yavaş yavaş Metaverse evrenine dalıyor.

ABD’li alışveriş devi Walmart, kendi kripto parasını ve NFT koleksiyonunu oluşturma planlarıyla birlikte Metaverse dünyasına adım atacakmış gibi görünüyor.

Perakende devi, geçtiğimiz ayın sonlarında aralarında elektronik ürünler, ev dekorasyonu, oyuncaklar, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünlerinin de bulunduğu bir dizi ürün için ticari marka başvurusunda bulunarak sanal ürün alım satımı yapma konusundaki niyetini açığa vurmuştu.

Ayrı bir şekilde yeni bir başvuru yapan şirket, müşterilerine NFT ve bir tür sanal para birimi sunacağını da duyurdu.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine göre, Walmart bu başvuruları 30 Aralık tarihinde yaptı.

Şirketin bu alanda toplamda yedi adet başvurusu bulunuyor. Bununla birlikte Walmart yetkilileri, konuyla ilgili olarak yöneltilen sorulara herhangi bir cevap vermedi.

Avukat Josh Gerben: “Şirketler Hummalı Bir Şekilde Metaverse Evrenine Girmenin Yollarını Arıyor”

Ticari marka avukatı Josh Gerben konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Çok yoğun çalışma var. Şirketlerin attığı adımlardan kripto paralara ve halihazırda hayatlarımıza girmiş sanal dünyalar olan Metaverse’e ne şekilde yaklaşacaklarına dair arka planda çok sıkı çalışmalar olduğunu anlıyoruz.”

Gerben’e göre Facbook’un adını Meta olarak değiştirerek sosyal medya alanının dışındaki hedeflerine dair ipuçları vermesinin ardından diğer kurumlar da sanal dünyalara nasıl giriş yapabileceklerine iyiden iyiye kafa yormaya başladı.

Geçtiğimiz dönemde Nike, Adidas ve Under Armour gibi giyim şirketleri de Metaverse dünyasına adım atmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu