AnalizBitcoin

Peter Brandt: “Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeden Sonra Parabolik Bir Patlama Yaşayabilir!”

Ünlü kripto para analistlerinden Peter Brandt, Bitcoin fiyatında son düşüşün ardından patlama yaşanabileceğini iddia etti.

Factor LLC CEO’su Peter Brandt’a göre kripto para piyasasında yaşanan son düşüş, uzun vadeli bir yükseliş trendi içerisinde bir dip noktası olabilir.

Brandt, “Bitcoin fiyatının 200.000 dolara ulaşmasını sağlayacak olan şey nedir?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Bence piyasanın parabolik bir şekilde yukarı yönlü hareket etmesi gerekir. Bu da aslında Bitcoin’in geçmişte yaptığı harekettir.”

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı, 2021 yılı Kasım ayında kırdığı rekoru olan 69.000 dolardan yaklaşık %45 daha düşük bir seviye olan 37.000 dolar civarından işlem görüyor.

Keskin düşüş ile birlikte geçtiğimiz hafta boyunca bazı yatırımcıların likidite olmasına sebep olmuştu.

Peter Brandt’a göre Bitcoin’in izleyebileceği parabolik model.

Peter Brandt, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Bu düşüş sırasında, daha önceki kısa vadeli düşüşlerde gördüğümüz türden bir hacim genişlemesi yaşamadık.”

Peter Brandt: “27.000 Dolara Kadar Düşüş Yaşanabilir”

Yüksek hacim değerlerinde gerçekleşen fiyat düşüşleri tipik olarak satıcılar arasında bir kapitülasyona işaret eder. Bu da Brandt’a göre Bitcoin fiyatındaki düşüşün devam edebileceğine ve 30.000 doların altına, 27.000 dolara doğru bir gerilemenin yaşanabileceğine dair sinyaller veriyor.

Buna ek olarak Brandt, önümüzdeki 30 ila 60 gün içerisinde satıcıların panik yapmasına şahit olabileceğimize inanıyor.

Şu anki durumda BTC fiyatının 33.000 dolar ile 42.000 dolar arasında dar bir fiyat aralığında gidiş gelişler yaptığına şahit oluyoruz. Peter Brandt, sözlerini şöyle tamamladı: “BTC fiyatında %50’lik bir düşüş yaşamamızın ardından artık uzun vadeli sürece tekrar odaklanma zamanımız geldi.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu