BitcoinHaberlerKripto Para

Peter Schiff Israr Ediyor: TerraUSD’nin Çöküşü Bitcoin’in Eksikliğini Ortaya Çıkarıyor!

Ünlü Bitcoin karşıtı, TerraUSD düşüşünü yorumlamak için Twitter başındaydı.

TerraUSD‘nin çöküşü hakkında değerlendirmelerde bulunan ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff, bu çöküşün başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerindeki kritik kusurunu ortaya çıkardığını düşünüyor.

Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, Terra’nın (LUNA) güçlü düşüşü ve UST’nin ABD dolarına sabitlenmesi hakkında yorumda bulundu.

Düşüncelerini paylaşmak için Twitter başına geçen Schiff LUNA’nın UST’yi 1 dolarda tutmak için yeterli Bitcoin satamayacağını çünkü Bitcoin’in bunun için yeterli likiditeyi sağlayamadığını belirtti.

Bitcoin tarafından desteklenen bir stablecoinin hiçbir şey tarafından desteklenmediğini de sözlerine ekleyen Schiff, bunu yapmanın Bitcoin rezervlerinin değerini yok ederek piyasayı çökerteceğini söyledi.

Ekosistemin ilk madeni parası olan Terra (LUNA) ise 4 Mayıs’ta 87 dolardan işlem görürken %98’lik rekor bir düşüşle 0.69 dolara kadar geriledi. Oysaki nisan ayının başlarında 100 dolar bölgesinin üzerinde işlem görüyordu.

LUNA Ve UST Can Çekişiyor!

Her iki madeni para birimi de büyük bir satışın ortasında düşmeye devam ediyor.

UST ise ABD doları ile 1:1 oranında işlem görmesi beklenen algoritmik bir stablecoin. Çinli kripto blog yazarı Colin Wu’ya göre 10 Mayıs’ta 46.239.360 LUNA basıldı. Genel olarak son dört günde 80 milyondan fazla ekstra LUNA jetonu oluşturuldu.

10 Mayıs’ta fiyatı 1 dolarda tutmak amacıyla toplam 1.2 milyar UST yakımı gerçekleştirildi. Bu, aynı günde yakılan kripto miktarı için bir rekor anlamına geliyordu.

Luna Foundation Guard UST’yi Desteklemek İçin Bitcoin Satıyor

UST ilk olarak Pazar günü USD sabitlemesini kaybetti. Luna Foundation Guard (LFG) ek olarak 37.863 Bitcoin satın aldı.

İki gün önceyse LFG’nin UST’yi ve USD’ye oranını desteklemek için Bitcoin’ini piyasa yapıcılara büyük ölçüde ödünç vereceğini açıkladığı öğrenildi.

Bunun hemen ardından Bitcoin fiyatı düştü ve UST’den büyük bir likidite çıkışına neden oldu ve böylece token 1 dolarlık oranını kaybetmiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu