binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinPeter Schiff'ten Bitcoin, FED ve Altın Yorumu Geldi: "Bitcoin'cilerin Bunu Yapmamış Olması...

Peter Schiff’ten Bitcoin, FED ve Altın Yorumu Geldi: “Bitcoin’cilerin Bunu Yapmamış Olması Çok Kötü”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralar ve özellikle de Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumlar ve eleştiriler ile sık sık gündeme gelen Peter Schiff, kendisinden alışılmadık kadar uzun bir sürenin ardından BTC hakkında yeniden yorum yaptı.

Tanınmış bir altın savunucusu olan Schiff’in Porto Riko’daki bir bankası kısa bir süre önce iflas etmişti.

“Bitcoin HODL’cularının Altın Satın Almamış Olması Çok Kötü”

Bugün kısa bir süre önce attığı bir tweet’te Schiff, Bitcoin yatırımcılarının bu kripto paranın geleceğine olan inançlarında yanlış yönlendirilmiş olsalar da, FED ve enflasyon konusunda endişelenmekte haklı olduklarını savundu.

Schiff’e göre, çoğu yatırımcı mevcut finansal krizin yanı sıra ABD’de ufukta olduğuna inandığı çok daha büyük para birimi ve devlet borcu krizinin farkında değil.

Schiff tweet’inde “Bitcoin HODL’cularının altın almamış olması çok kötü” diye sitem etti.

Peter Schiff buna ek olarak FED Başkanı Jerome Powell’ın bazı adımlarını da eleştirdi.

Schiff, FED Başkanı Jerome Powell’ı Niceliksel Gevşeme (QE) tanımı üzerinden eleştirdi. Schiff’in yorumları Powell’ın yakın zamanda verdiği bir demeçte yaptığı bir açıklamaya yanıt olarak geldi.

Röportaj sırasında Powell, FED’in QE yapmadığını çünkü doğrudan para basmadığını ve uzun vadeli faiz oranlarını düşürmek amacıyla tahvil satın almadığını iddia etmişti. Powell’a göre, FED’in varlık alımları QE olarak nitelendirilmiyor çünkü birincil amaçları finansal piyasaların düzgün işleyişini sağlamak.

Ancak Schiff, Powell’ın argümanına katılmayarak, FED’in varlık alımlarının amaçları ne olursa olsun yine de QE olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti. Schiff, FED’in varlık alımlarını ekonomik canlanma dönemlerinde olduğu gibi kendi istediği için gerçekleştirdiğinde bunun QE olarak adlandırıldığını savundu.

İlgili Haber  Popüler Metaverse Altcoini Yeni Ortaklığı Duyurdu: Neler Getireceğini Açıkladılar!

QE, ekonomik büyümeyi teşvik etmek ve finansal piyasaları istikrara kavuşturmak için merkez bankaları tarafından kullanılan bir para politikası aracı olan Niceliksel Gevşeme anlamına gelmektedir.

Basit bir ifadeyle QE, merkez bankasının bankalardan ve diğer finansal kurumlardan büyük miktarlarda devlet tahvili veya diğer varlıkları satın almasını içerir. Ekonomiye bu şekilde yeni para enjekte edilerek para arzının artırılması, faiz oranlarının düşürülmesi ve borç verme ve yatırımın teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail