Kripto HaberleriHaberlerPetro Yeni Başkan Tarafından Silinebilir Mi?

Petro Yeni Başkan Tarafından Silinebilir Mi?

Takip et

Demokratik sorunlar karşısında son günleri zor geçen Venezuela’ya yakın zamanda müdahalelerin arka arkaya gelmesi, ülkede demokratik olmayan ve insan haklarına değer vermediği dünyanın önemli basın dergileri ve gazeteler ile siyasetçiler tarafından dile getirilirken, ABD tarafından gayrimeşru olarak ilan edilen Nicolas Maduro yönetimi henüz sarayı bırakmış değil. Venezuela Başkanlık Sarayında görevine devam etme ısrarını sürdüren Maduro’nun kendisi görevi bırakmazsa farklı önlemler alacak olan yeni lider Guaido ve ABD’nin ülkeye tekrar ”demokrasi” getirme çabalarının son günlerde çok hızlı kararlar ile yakın zamanda gerçek olabileceği değerlendiriliyor.

Ülkede, kripto para birimi olarak Petro’nun olması ve hükümetin Petro’yu kontrol altında tutma çabası sürerken, yeni lider Guaido ise Petro’ya karşı ve derhal kaldırılması görüşünde olan bir isim. Başkan Guaido, Petro’nun kaldırılması için birkaç ay önce Nicolas Maduro hükümetini sert dille eleştirken, kendisini geçici başkan olarak ilan ettikten sonra resmi görevine yakın zamanda Nicolas Maduro yönetiminin ”düşmesi” ile başlaması ve Petro için kısıtlı süre tanıyarak tüm yatırımcıların parasını çekmesini isteyebilir.

Alımlara kapatılabilecek olan Dash kopyası Petro’nun yatırımcılar tarafından paralarını belirli bir süre içerisinde çekmeleri istenebilir ve bu belirli sürede paralarını çekmeyen kişilerin tekrar paraların geri alamayabilecek olduklarına yönelik Guaido tarafından yetkisi olmasından dolayı karar verebilir.

Nicolas Maduro yönetiminin ülkedeki yetki ağını tek bir kişide toplamış olması tepkilerin odağında iken, Başkan Guaido, bunu bir sürede engelleyerek tekrar ülkeyi demokratik ve güvenilir düzene sokacak olduğunu, kendisinin gerekli demokratik adımlar atılıp seçim sandıklarının güvenliği sağlandıktan sonra seçim düzenleyecek olduğunu belirtiyor.

Petro skandal olmuştu!

Petro hakkında Latin Amerika ülkeleri, Petro’nun ülke ekonomisinde kara para ve para aklama işlemlerinde hükümete yakın isimlerin işlerini kolaylaştıracak olduğunu ve değerinin Nicolas Maduro tarafından arttırılmasının hükümete yakın kişilerin servetlerine ekstra bir servet daha eklemelerine sebep olabilecek olduğunu yazmıştı. Yeni Başkan Guaido’nun bu nedenlerle görevine resmi olarak başlayıp imzayı atmasının ardından Petro tüm dünyadan tekrar açılmamak üzere silinebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları