Kripto Para

Petro yerli bir kripto para borsasında ”alıma” sunulacak

Türk Ticaret Bakanlığı resmi belge olarak hazırlanan ve internete düşen belgede Venezuela’nın devlet başkanı Nicolas Maduro tarafından üretilen Petro kripto para biriminin Türkiye’de yerel bir borsada alıma sunulacak olduğu ve bunun Venezuela ile ticaret yapan kişiler veya yapmayı düşünen kişiler için oldukça fazla olumlu bir süreç olabilecek olduğu vurgulandı. Türk Ticaret Bakanlığınca belgede ”Petro kripto para birimi” ile ilgili olarak yakında Türk yatırımcıların erişimine açılacak olduğunun bilgisi paylaşıldı.

Resmi olarak hazırlanan belgede bahsedilen Petro‘nun Türkiye’de aktif olarak ticaret yapanlar tarafından kullanılması ise pek mümkün değil ve oldukça fazla riskli olarak görülüyor. Venezuela’ya ABD tarafından ve AB tarafından uygulanan ağır yaptırımlar ve bu ülke ile çalışan ülkelere uygulanabilecek olan yaptırımların Türkiye’ye yeni yaptırım olarak dönmesinden çok fazla endişe ediliyor.

Yatırımcılar alırsa riskli olabilir

Petro en riskli kripto para birimleri arasında ilk sırada bulunurken, güvenlik ve gizlilik risklerinin beraberinde ABD ve AB yaptırımları dolayısı ile Venezuela’nın yönetimi tarafından yönetilen ekonomisinde ayakta durabilmesine pek imkan verilmiyor.

  • Petro ile ilgili olarak uygulanan yasaklar ve Türkiye’de satışa sunulacak olmasının yatırımcılara daha büyük kayıplar yaşatabilecek olduğu, bu risk dolayısı ile yatırımcıların Petro’dan olabildiğince uzak durması ve farklı kripto para alternatiflerini değerlendirmesi öneriliyor. Petro’nun yerel olarak hangi borsada sunulacak olduğu konusunda ise sınırlı sayıda kripto para borsası olduğu için 4-5 seçenek arasından birisi tercih edilecek.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu