BitcoinHaberler

Petrol Düşüyor, Altın, Bitcoin Ve Dolara Ne Olacak?

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş ve diğer yatırım araçlarında yaşanan yükseliş yatırımcıları korkutuyor.

Kripto para birimi yatırımlarının giderek değer kazanacak olduğu bir ortamda değer kazanmaması yatırımcıların aklında soru işaretlerine sebep oluyor. ABD’den gelen ekonomik kriz beklentisi haberleri döviz kurunun rekor üzerine rekor kırmasına sebep olurken, yine altın fiyatlarında da rekor gerilimi sürüyor.

Türk lirası her geçen gün büyük oranlarda değer kaybederken, bir yandan ise yatırımcılar beklemedikleri sorunlarla karşılaşmaya devam ediyorlar. Bitcoin’in kısa vadede daha fazla değer kazanması beklenirken, altın fiyatları ve dolar kurunun da benzer bir şekilde değer kazanması öngörülüyor.

Washington, D.C. yönetiminden bu dönemde gelecek olan her bir açıklamanın son derece büyük önemi olduğu, özellikle de kısa vadede daha fazla insanın ABD yönetiminin bu üst düzey açıklamalarına kilitlendiğini gösteriyor.

ABD’nin kısa ve uzun vadede ne gibi açıklamalar yapacak olduğu hiçbir zaman öncesinden bilinemezken, yine Çin tarafından yapılacak açıklamaların da yatırımcıları negatif etkilemesi bekleniyor. Çin yönetiminin bugün kripto para birimlerine yatırımı önermesi durumunda Bitcoin fiyatında yukarı yönlü hareketin olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak tam tersi olarak Çin yönetimi son dönemde yatırım önerilerine de görünen o ki ara vermiş gibi görünüyor.

Washington yönetiminin Pekin yönetiminden trilyonlarca dolar tazminat isteyeceği iddiaları ve bunun siyasi arenalarda dile getiriliyor olmasının bir sonraki günlerde yatırımları çok daha fazla yakından etkilemesi öngörülüyor. Çin Yuanı her geçen gün değer kaybederken, ABD doları ise Türk lirası gibi para birimleri karşısında büyük değer kazanmaya devam ediyor.

Petrol Çakıldı!

Petrol fiyatlarının beklenmedik bir şekilde yere çakılması yatırımcılar üzerinde çok büyük bir olumsuz etkiye sebep oldu. Bugün gram altın TL karşısında rekor kıramazken, gün içerisinde gerileme yaşanması da yatırımcıları yakından etkiledi. Kısa ve uzun vadeli olarak gram altın yatırımcılarının kazanç elde etmesi beklenirken, özellikle de gelecek günlerde gram altın yatırımcılarının düşen petrol fiyatlarından olumsuz etkilenebilecek olduğu iddia ediliyor.

Başkent Washington’da alınan sınırsız dolar basma kararının döviz kurunu olumsuz etkilemesi beklenirken, çok fazla sayıda para birimi karşısında dolar kurunun ya değerini koruduğu, ya da değerini yükselttiği görülmekte. Bunun Amerikan varlıklarına olan güçlü bağlılık ve güçlü ilginin bir eseri sonucunda olduğuna işaret edilirken, analistlere göre bu dönemde petrole bağlı yatırımlar son derece değer kaybına uğramaya devam edecek ve petrol piyasası 1983 seviyesine geri döndüğü bugünleri kolay kolay atlatamayacak.

Bitcoin Ve Diğer Kripto Para Birimleri De Riskli

Bu dönemde özellikle yeni ve bilinmedik yatırım araçlarından derhal uzak durulması gerektiğine değinen çok sayıda kripto para birimi analisti, yakın zamanda daha büyük değer kayıpları ile karşı karşıya kalabilecek olduklarına işaret ediyorlar. Kısa vadede yatırımcıların beklentisi daha büyük düşüşlerden yana olurken, analistler özellikle blok ödülü yarılanması, petrol fiyatlarında düşüş ve COVID-19 pandemisi gibi sebepler dolayısı ile Bitcoin’e olan bağlılık ve güvenin rekor düzeyde azalacak olduğunu öngörüyor.

Güncel olarak piyasayı değerlendirdiğimiz analizimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi - Büyük Resimde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu