Bitcoin MadenciliğiHaberler

Petrol Zengini Bu Ülke, Fazla Enerjisi ile Bitcoin Madenciliği Yapacağını Duyurdu!

Petrol zengini bu ülkede bundan böyle fazla enerji ile Bitcoin (BTC) madenciliği yapılacağı yetkililerce duyuruldu.

Umman devlet varlık fonu, petrol üretiminde ortaya çıkan atık doğal gazı kullanarak petrol şirketlerinin enerji tüketimini azaltmalarına yardımcı olduğunu vaat eden ABD’li bir firmadan hisse satın aldı. Fazla gaz kripto para ve Bitcoin madenciliğine enerji sağlamak için kullanılacak.

Yapılan açıklamaya göre Umman Yatırım Otoritesi, Crusoe Energy Systems Inc. şirketinin Nisan ayında topladığı 350 milyon dolarlık finansman turuna katıldı. Umman Yatırım Otoritesi teknoloji yatırımları kıdemli müdürü İsmail İbrahim Al-Harthi, firmanın politikası gereği hisselerin büyüklüğü hakkında yorum yapmadığını söyledi. Crusoe da anlaşma şartlarını açıklamayı reddetti.

Umman’ın Maskat Kentinde Bitcoin Madenciliği Tesisleri Kurulacak

CEO Chase Lochmiller, Crusoe’nun Umman’ın Maskat kentinde bir ofis açarak kuyu sahalarında gaz elde etmek için güç jeneratörleri ve madencilik ekipmanları kurulmasına yardımcı olacağını söyledi.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika, petrol sahalarındaki fazla doğal gazın yakılması anlamına gelen dünya gaz kaçaklarının yaklaşık %38’ini oluşturuyor. Bu uygulama zararlı sera gazları saldığı ve iklim değişikliğini daha da kötüleştirdiği için eleştirilere maruz kalıyor.

Lochmiller, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde varlık göstermenin bizim için önemli olduğunu her zaman düşünmüştük. Atık gaz yakma sorunlarını aktif bir şekilde çözmeye çalışan ülkelerden destek almak bizim aradığımız şeydi.”

Bununla birlikte, iklim uzmanlarına göre atık gazın havaya salınmak yerine kripto para madenciliğinde enerji olarak kullanılması, madencilik faaliyetleri için fosil yakıt tüketildiği gerçeğini değiştirmiyor.

Çıkardığı hiçbir coini satmayan şirket, atık gazı imha etmenin ekonomik olarak mümkün olmadığı uzak bölgelere Bitcoin madenciliği tesisi kurmayı amaçlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Erkan Özmen

Acik ve net bir girisim helal olsun diyorum.


Başa dön tuşu