Haberler

Petro’ya Rusya Bile Sıcak Bakmıyor!

Venezuela'ya Rusya darbesi!

Venezuela ekonomisine destek amacıyla yardım yapmak isteyen Rusya, belirli tutarlarda yapacak olduğu ekonomik yardımı Petro ile yapmayacak. Kripto para yerine normal seçenekleri tercih edecek olan Rusya, Venezuela ekonomisine yapacak olduğu yardım ile birlikte kripto para birimlerinin hala ülkeler arasında güvenilir olmadığını ve kripto para yerine normal yöntemlerin tercih edilebilecek olduğunu düşünüyor. Rusya’nın ekonomik olarak Venezuela’ya yapabileceği yardımın çok sınırlı olduğundan ve Rus ekonomisinin ABD yaptırımlarından sonra kötü sürece girmesinden dolayı yapabilecek olduğu yardımlar sınırlı.

Petro kullanmak isteyenlerin sayısı yok!

Petro kullanımının çok azalması ve ülkede tercih edilemez bir kripto para birimi olmasına rağmen zorunluluktan dolayı belirli zamanlarda kullanılması ve belirli noktalarda kullanmak zorunda olanlar dışında kimseler tarafından tercih edilmiyor. Bitcoin tercih eden Venezuela halkı ise Nicolas Maduro hükümetinin kripto para birimlerine yönelik baskısından dolayı Petro yerine BTC’nin daha güvenilir olduğunu ve hükümete güvenmediklerini açıkla belirtiyorlar. Bitcoin fiyatının düşmesine rağmen Venezuela halkı kripto paraların ülke parasına göre çok daha değerli olduğunu düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı