AltcoinHaberler

Piyasa Düşerken Bir Büyük Stablecoinin Daha Fiyatı 1 Doların Altına İnmeye Başladı!

Kripto para piyasalarındaki düşüş devam ederken bir stablecoinin daha 1 dolara olan sabit fiyatının kaybedildiği görüldü.

Abracadabra DeFi platformunun yerel token’ı Magic Internet Money (MIM), kripto piyasaları zayıflarken 1 dolara olan sabit fiyatını kaybeden en son stablecoin oldu.

Stablecoin MIM’in Fiyatı 0.90 Dolara Kadar Geriledi

Kripto para piyasa değerine göre en büyük 42. coin olan MIM, son 24 saat içinde %7 düştü ve 0,90 dolar değerine kadar değer kaybetti. Stablecoinin 1 dolara olan sabit fiyatını kaybetmesi, kripto piyasalarında yaşanan kan kaybı sırasında geldi. Düşüş nedeniyle MIM değerinin arkasındaki teminat varlıkları hakkında endişeler ortaya çıktı.

Bu durum, DeFi platformu Curve’deki MIM havuzunun ciddi bir dengesizlik göstermesi ve havuzun %96’sının MIM’den oluşmasıyla daha da kötüleşti. Bu durum büyük olasılıkla yatırımcıların tokeni dump’ladığını gösteriyor.

MIM fiyatının günlük hareketini gösteren fiyat zaman grafiği.

MIM ve Abracadabra İflas Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

Kripto analisti @AutismCapital, içeriden bilgi veren kaynaklara atıfta bulunarak, MIM stablecoin ve Abracadabra’nın Terra çöküşünden kaynaklanan 12 milyon dolarlık karşılıksız borç nedeniyle “neredeyse iflas etmek üzere” olduğunu iddia etti.

Abracadabra’nın kurucusu Daniele Sestagalli, hazinelerinde borçtan daha fazla varlığa sahip olduklarını belirterek suçlamaları reddetti. Sestagalli ayrıca, platformun 12 milyon doların üzerinde tokena sahip olduğunu gösteren hazinelerinin Blockchain adresini de paylaştı.

Ancak bu yılın başlarında Abracadabra ile birleşen Wonderland Treasury’nin MIM Curve likidite havuzundan 57 milyon dolarlık USDC çektiği gözlendi. Wonderland Treasury’nin bu hamlesi, MIM havuzunda büyük bir dengesizlik olarak sonuç verdi.

Likidite eksikliği sonucunda yatırımcıların panik yaparak daha fazla MIM satması durumunda MIM tokeninde yaşanan sabitlik kaybının derinleşebileceği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu