Bitcoin

Piyasa Stratejisti, Bitcoin’in (BTC) Rallide Olduğunu Gösteren 4 Nedeni Paylaştı

Henrich, Ukrayna krizinin Bitcoin'i güvenli bir liman haline getirdiğini savundu.

Northmantrader.com’ın kurucusu ve baş piyasa stratejisti Sven Henrich savaşın gölgesinde Bitcoin‘in “ralli” ihtimalini değerlendirdi.

Bitcoin’in değerinin arttığına inanmasının dört nedenini “temel, duygusallık, teknik ve güvenlik ticareti” şeklinde sıralayan Henrich, lider kripto para biriminin kriz karşısında ralli yapacağını söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı dün akşam saatlerinde yükselişe geçerek 44.00 dolara yaklaştı. Lider kripto para biriminin fiyatı 20 Ocak 2022’den bu yana bu kadar yüksek olmamıştı. Bitcoin’in söz konusu yükselişi sosyal medyada ve çeşitli forumlarda birçok tartışmayı da beraberinde getirdi.

Sven Henrich, Bitcoin’in bu son rallisi hakkında paylaştığı tweetinde şunları söyledi:

Temel: Benimsenme ve kabul artışı devam ediyor. Bu yol bana göre devam edecek. Piyasada gerileme belirtisi yok ancak genişlemeye devam ediyor.

Duygusallık: Ukrayna krizi, geleneksel yollar kesildiğinde Bitcoin’in fon toplamak için nasıl bir destek mekanizması şeklinde hareket edebileceğini vurgulamaktadır.

Teknik: Bitcoin şubat ayında hisse senetlerine karşı daha yüksek bir düşüş ve yükseliş göstererek olumlu bir ayrışma örneği gösterdi.

Güvenlik Ticareti: Yaptırımların uygulanması Bitcoin’i güvenli bir liman haline getirebilir. Zira son dönemde yaptırımlardan kaçınmak için Bitcoin’in kullanıldığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu