BitcoinHaberler

Piyasalar Yükselirken, Bitcoin Negatif Ayrışıyor!

Kripto paralarda korku hakim

Bitcoin’deki 10.000$’lık düşüşün yankıları sürmeye devam ediyor. 42800$’dan gelen tepki Bitcoin ve altcoinlerin yaraların kısmen sarılmasını sağlasa da bu sert düşüş marketteki risk iştahını ciddi oranda etkiledi.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 46 puan olarak hesaplandı ve korku bölgesinde kaldı.

Piyasalardan Negatif Ayrıştık

ABD vadelileri ve diğer emtialara baktığımızda, dolar endeksindeki geri çekilmenin onlara pozitif yansıdığını ve piyasalarda yeşil bir havanın hakim olduğunu görüyoruz.

Kripto alanındaki risk iştahının düşmesi bizim onlardan negatif ayrışmamıza neden oldu.

Bu noktada marketteki Bitcoin hakimiyetinin 19 Mayıs’taki dibine yeniden geldiğini görüyoruz. En son bu seviyeye geldiğimizde altcoinlerde ciddi bir geri çekilme olduğunu görmüştük. Bu noktada BTC’nin %40’lık hakimiyet seviyesi korunursa, önümüzdeki günlerde Bitcoin’in ön planda olduğu bir market izleyebiliriz. BTC paritesinde altcoin trade eden yatırımcıların yeni girişler için biraz daha dikkatli olması gereken seviyelerdeyiz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu