AnalizBitcoinHaberler

Piyasalarda Deprem: Bitcoin (BTC) 8.000 Doların Altını Gördü! Önemli Seviyeler Neler?

Tüm piyasalar yeni haftaya düşüşle başlarken Bitcoin de bu durumdan nasibini aldı. Peki bu seviyelerde güncel direnç ve destek noktaları neler? İşte detaylar...

Bitcoin fiyatı yeni haftaya ciddi düşüşle başladı. Hafta kapanışını 8.000 dolar seviyelerinde yapan BTC fiyatı, her ne kadar 8.000 doların desteğinde tutunsa da tehlike çanları çalıyor olabilir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken seviyeler neler?

“Riskli” Aylardayız

Daha önce hemen hemen her analizimizde bahsettiğimiz gibi, halving öncesi için bulunduğumuz “riskli” dönemlerin (mart – nisan ayları) ciddi düşüşlere gebe olabileceğine vurgu yapmıştık. Bu seviyelerde önemli destek seviyesi 7950 dolar olarak karşımıza çıkarken an itibarı ile en önemli destek seviyesi 7600 dolar seviyelerinde. Uzmanlar 7600 doların kırılmasıyla 6.xxx dolarlı seviyelere kapı açılabileceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

Güncel direnç seviyeleri ise kırılan destek seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda 8250 ve 8450 dolar seviyeleri güncel direnç noktaları olarak belirlenmiş durumda.

Sabah saatlerinde ciddi düşüşler ile adeta “şok” olan yatırımcılar mutlaka olacaktır. Her zaman belirttiğimiz gibi özellikle kripto para piyasası gibi riskli bir piyasada bu gibi düşüşlerden ciddi şekilde etkilenmemek için stop-loss emirlerinin kullanılmasını mutlaka tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Öte yandan yeni haftaya tüm piyasaların kötü başladığı görülüyor. Petrol fiyatları birkaç saat içerisinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek şok etkisi yaşatırken, ABD borsalarının da yeni haftaya düşüşle başlaması dikkatlerden kaçmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu