Bitcoin

Piyasanın Deneyimli İsmi, Bitcoin (BTC) İçin Fiyat Tahminini Açıkladı

Bobby Lee'ye göre Bitcoin 250.000 doları görebilecek.

Kripto para sektörünün en deneyimli isimlerinden birisi olan Bobby Lee, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatının 2021 yılı bitmeden yeni bir rekor kıracağını düşünüyor.

BTC, 64.000 doları gördükten sonra sert bir düşüş yaşamış ve 30.000 dolar altına kadar çekilmişti. Son günlerde yeniden 40.000 dolar üzerini test eden BTC, uzman isme göre ise yeni bir rekor ile bekleyenleri sevindirebilir.

Bitcoin Fiyatı İçin Önce Yükseliş, Sonra Düşüş

Bitcoin fiyatı 70.000 dolar seviyesine yaklaştığında %50’lik düşüş tahmininde bulunan ve haklı çıkan Lee, Fortune’a verdiği röportajında ise yükselişin henüz son bulmadığını ifade etti.

Kişisel olarak yatırım tavsiyesi vermem ancak bu yılın sonlarına doğru Bitcoin fiyatının yeniden 65.000 dolar üzerine çıkacağına yönelik inancım tam. Bence bu yılın sonlarında fiyat 250.000 doların üzerine çıkacak.”

Bitcoin, basın saati itibarıyla 40.000 doların üzerine çıktı ve Lee’nin tahminine göre fiyatın en az %500 ve üzeri yükseliş elde etmesi gerekiyor.

Ünlü isim bu rekora ulaşılmasından sonra ise aynı 2017 devamındaki gibi bir ayı piyasası bekliyor. Bu ayı piyasasının 2022’de başlayacağını ve piyasanın %50 ila %80 arasında değer kaybedebileceğini düşünen Lee, düşüşün birkaç yıl süreceğini ifade etti.

Analist, Bitcoin’in boğa döngüsü kapsamında fiyatın ise önümüzdeki 10-15 yıl arasında bir milyonun üzerine çıkacağına inanmakta. Lee’nin hedef fiyatı ise tamı tamına 1 milyon dolar.

BTC’nin 1 milyon dolar olup olmayacağı bilinmese de Lee’nin tahminlerinde bir hayli başarılı olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu