Kripto HaberleriHaberlerPokemon Go Metaverse'e Adım Atıyor

Pokemon Go Metaverse’e Adım Atıyor

Takip et

Mobil oyun dünyasının en büyük başarılı oyunlarından biri olan Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic firması yaptığı açıklamada son topladığı fonlar ile son zamanların en popüler teknolojilerinden olan bir metaverse inşa etmeyi planladığını söyledi.

En son 2019 yılında yatırım alan Niantic şirketi, son olarak teknoloji odaklı yatırım şirketi Coatue’den 300 milyon dolarlık yatırım aldı ve şirketin değerlemesi 9 milyar dolara çıktı.

Coatue genel ortağı Matt Mazzeo Niantic şirketinin metaverse projesine yaptıkları yatırım ile ilgili şunları söyledi:

“Niantic, bilgi işlem konusunda bir sonraki geçişte kritik bir rol oynayacağına inandığımız, 3D dünya haritasına dayanan bir AR platformu inşa ediyor.

Niantic ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz çünkü bu altyapının gerçek dünya için bir meta-veriyi desteklediğini ve internetin bir sonraki evrimine güç vermeye yardımcı olduğunu görüyoruz.”

Niantic’in kurucusu ve CEO’su John Hanke, sanal gerçeklik geliştirme odaklı ilerleyen Facebook aksine Niantic şirketinin, insanları dış dünyaya yaklaştıran teknolojiler geliştirmek istediğini belirterek devam etti:

“Niantic’te, sanal dünyaların insanları fiziksel bir dünyaya yönlendirdiğinde mutlu olduğuna inanıyoruz. Bir bilimkurgu meta veri tabanının aksine, gerçek dünya meta veri tabanı, binlerce yıldır bildiğimiz dünya deneyimimizi geliştirmek için teknolojiyi kullanacak.”

Niantic şirketinin geliştirdiği oyunlar arasında Pokemon Go dışında, Harry Potter: Wizarda Unite, Pikmin Bloom gibi önemli oyunlar da yer alıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları