Altcoin

Polkadot’un Parachain Satışlarının İlki Resmen Tamamlandı, Kazanan Belli!

Polkadot'un ilk parachain satışını Acala kazandı.

Ethereum’un en büyük rakiplerinden olan Polkadot’un uzun süreden beri beklenen parachain satışlarının ilki tamamlandı.

Ethereum ağı ile uyumlu DeFi protokolü Acala ise kazanan ilk proje oldu. Polkadot’un parachain slotlarından ilkini kazanan Acala, bunun için 1,250 milyar dolarlık bir teklifte bulundu.

Polkadot Ağında Kazanan Acala Oldu

Layer-1 odaklı akıllı kontrat platformu, 32.515.989 DOT ile açık arttırmayı kazandı. 81.000 topluluk üyesinin bir araya getirdiği bu fon, Acala’nın parachain slotunu kazanmasında etkili oldu.

Fonlar, Acala’nın parachain slotunu elde etmesinden sonra sayısız gelişme için kullanılacak. Bunların ilki ise Polkadot ağı üzerinde ilk stablecoini piyasaya sürme ve merkeziyetsiz kripto para borsasını geliştirmeyi kapsıyor.

Polkadot topluluğu, topladıkları fonlar ve verdikleri oylar ile aslında Acala’nın en çok dikkat çeken proje olduğunu da ortaya koymuş oldu. Geçtiğimiz hafta da 600 milyon dolar toplayan Acala, kesinlikle farkını ortaya koydu.

Son verilere bakıldığında ise Moonbeam’in ikinci parachain slotunu elde edecek proje olması bekleniyor. Kendi ağında 5 milyon işleme ulaşan ve Kusama ağı üzerinde lider parachain konumunda olan Moonbeam kesinlikle çok güçlü bir rakip.

Polkadot’un parachain açık arttırmaları 11 Kasım tarihinde başladı ve yıllarca süren planlama sonunda hayata geçirildi. Acala ekibi ise önümüzdeki günlerde aUSD isimli stablecoin, AMM odaklı merkeziyetsiz borsa ve EVM uyumlu geliştirme ortamı ile yatırımcılarını sevindireceğini duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu