Haberler

Poloniex Borsası Circle Şirketine Satıldı

Poloniex Borsası Circle Şirketine Satıldı

Finans dünyasının önde gelen isimlerinden Goldman Sachs’ın destek verdiği Circle şirketi, en iyi kripto para borsalarından biri olan Poloniex’i satın aldı.

Blockchain teknolojisini temel alan ve uluslararası yatırım, ödeme ve ticaret servisleri geliştirip Goldman Sachs’tan 50 milyon doların üzerinde finans desteği alan Circle şirketi, kripto para piyasası için önemli bir satın alma gerçekleştirdi. Günlük hacmi 150 milyon doları bulan ve 68 farklı kripto para alım satımına izin veren Poloniex borsasını almak için Circle şirketi 400 milyon dolar ödedi.

Poloniex Borsası Circle Şirketine Satıldı

Circle şirketinin kurucusu ve CEO’su Jeremy Allaire yaptığı açıklamada ilk olarak müşteri hizmetleri noktasında önemli adımlar atılacağını ifade etti. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerdeki kripto paralardaki ani düşüş ve çıkışlarda Poloniex sistemi çökmüş ve kullanıcılarına hizmet verememişti. Şirket CEO’sunun yaptığı açıklamaya bakacak olursak Circle şirketi atacağı adımlar ile kaybettiği müşterilerini geri kazanmak istiyor.

Ayrıca şirket beraberinde farklı uygulamaları da Poloniex Borsası’na entegre etmek istediğini açıklayarak, yakın zamanda kullanıcıların farklı para birimleriyle mal varlıklarını çekebileceklerini dile getirdi.

Piyasa Olumlu Karşıladı

Bu haber kripto para piyasaları tarafından olumlu karşılandı ve bitcoinin fiyatları 10 bin doların üzerini görerek yüzde 8 lik bir artış gösterdi. Geçen günlerde Türk borsalarından olan BTCTurk’ün satılma haberine de sitemizde yer vermiştik. Kripto para borsalarının finans sektörünün önde gelen isimlerine satılması piyasalar açısından olumlu olarak karşılanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu