BitcoinEthereumHaberler

Poly Network Hackerı, 340 Milyon Doları İade Etti: “Dünyayı Kurtarmak İstedim”

Poly Network saldırganı fonların iadesine devam ediyor.

Üç ağda da aktif olarak çalışan Poly Network’e yönelik yapılan saldırıda 661 milyon dolarlık fon çalındığı ortaya çıkmış ve bu işlem DeFi sektörünün en büyük vurgunu olarak tarihe geçmişti.

Poly Network saldırganı ilk gün net bir açıklama yapmasa da ikinci gün fonları iade edeceğini vurguladı ve gerçekten de beklenen oldu. İlk olarak sadece 7 milyon dolar gibi düşük bir meblağda iade yapan saldırganın an itibarıyla yaptığı toplam iadeler ise çalınan miktarın neredeyse %50’sine denk geliyor.

Poly Network Saldırganı, Fonları İade Etti

Poly Network saldırganı, 340 milyon dolardan fazla fonu iade etti ve etmeye de devam edecek gibi gözüküyor.

Poly Network ekibi de konu hakkında bir tweet yayınladı ve iade edilen fonların hangileri olduğunu açıkladı. Geriye ise tweetin atıldığı andan itibaren Ethereum ağındaki 269 milyon dolarlık ve Polygon ağındaki 84 milyon dolarlık fonlar bulunuyor.

Saldırgan konu hakkında yaptığı açıklamada ise “dünyayı kurtarmak” istediğini vurguladı. Bu saldırının amacının bu olduğunu yaptığı işlemlerin notlarına yazarak ifade eden hacker, fonları aklamak veya bunları çalmak gibi bir amacı olmadığının altını çizdi.

Saldırgan, amacının iyi olduğunu ifade etse de bu durumdan etkilenen birçok kişi ve kurum olduğu sosyal medyada ortaya çıktı. Hemşirelere ait bir emeklilik fonu da milyonlarca dolarlık kayıp yaşadıklarını belirterek hackerdan yardım istemişti ve bu talepler hacker tarafından karşılandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu