Altcoin

Popüler Altcoin Ekibinden İddialı Açıklama: Ethereum’u Öldürmek İstemiyoruz

Solana ekibi, Ethereum katili unvanına açıklık getirdi.

Kripto para sektöründe 2021 yılında damga vuran birçok Layer 1 projesi olsa da kesinlikle bunların başında Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) gelmekte.

Solana, kısa sürede ciddi bir yükseliş elde ederek NFT furyasını kendi lehine çevirmeyi başardı. Birçok yatırımcı Solana’yı direkt olarak Ethereum katili olarak görmeye başladı ve rekabet gitgide artıyor.

Solana’nın Hedefi Ethereum Değil

Solana ekibinden gelen bir açıklama ise aslında bunun doğru olduğunu göstermekte. Solana Labs kurucu ortağı Raj Gokal, kısa süre önce yaptığı açıklamasında L1 ağları arasındaki kavganın çok büyük olmasına gerek olmadığını vurguladı.

Kripto para sektöründe çalışan her insanın temel amacının “Web 3.0’e bütün dünyayı ve insanlığı toplamak” olduğunu vurgulayan Gokal, Ethereum’u öldürmek istemediklerini şöyle açıkladı:

“Bıçak kınından çıktı ifadesi, bizim Ethereum’u öldürmeye çalıştığımız anlamına gelir. Ethereum öldürülemez, bu imkansız. Bu şimdiden dünyanın güzel güçlerinden birisi haline geldi ve milyonları destekleyip, milyarlarcası iç varlık yaratıyor. Bitcoin de açıkçası aynı.”

“Ethereum’u öldürmek istemiyoruz” ifadesini vurgulayan Gokal, amaçlarının beraber büyümek olduğunu belirtti.

Kısa süre önce Portekiz içerisinde büyük bir etkinlik düzenleyen Solana ekosistemi, şu an en aktif topluluklardan birisi olarak görülmekte. Buna rağmen Gokal’ın Ethereum’u öldürmek istemediklerini vurgulaması ve amaçlarının sadece büyümek olduğunu ifade etmesi de bir hayli iddialı ve önemli gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu