Altcoin

Popüler Altcoin’de Reklam Departmanı, 12 Milyon Dolarlık Vurgun Yaptı!

Bir zamanların en çok konuşulan altcoinlerinden olan SafeMoon'un reklam yüzü, 12 milyon dolarlık pump ve dump yapmış olabilir!

Kripto para sektörü büyümeye devam etse de hala regülasyon eksikliğinden dolayı can sıkıcı durumlar yaşanabilmekte.

Özellikle anonim olma özelliğinin verdiği özgürlük, bazı kişi veya kurumlarca oldukça kötü amaçlarla kullanılmakta. SafeMoon isimli altcoinde, bir youtuber da tam olarak bunu yapmakla suçlanıyor.

Youtuber, SafeMoon’u Dolandırdı

Ünlü YouTuber Stephen Findseisen, tartışmalı kripto para birimi SafeMoon’un karıştığı bir olayı ortaya çıkartıyor.

Binance Smart Chain tabanlı olan bu kripto paranın pazarlama ve tanıtımı için anlaşma sağlanan Ben Phillips, milyonlarca dolarlık bir pump ve dump olayının arkasındaki isim olabilir.

Phillips, zamanında 749.000 Twitter takipçisine “SafeMoon hakkında bullish” olduğunu belirterek “dipten alım yapılması gerektiğini” vurgulayan bir tweet attı.

Phillips’in cüzdanının o tarihlerdeki hareketine bakıldığında ise kendisinin alım yapılmasından sonra şişen fiyat üzerinden yüklü satış yaptığı ve milyonlarca dolar kazandığı görülüyor.

Phillips tweetlerinin büyük bir kısmını silse de söz konusu araştırmada silinen tweetlerin ekran görüntüleri bulunmakta.

Ünlü ismin her olumlu tweet sonrasında yükselen fiyatın devamında yüklü miktarda satışlar yaptığı görülmekte.

Özellikle 20 Nisan tarihinde sert düşüş öncesinde ünlü ismin 33.000 dolar, 748.000 dolar ve 755.000 dolarlık satışlar yaptığı kendi paylaştığı cüzdan adresinden net bir şekilde görülebilmekte.

Ünlü ismin toplamda ise 12 milyon dolarlık kazanç elde ettiği görülmekte. 4 milyon dolarlık alım yapıp 16 milyon dolarlık satış yapan Ben, kısa sürede ciddi bir gelir elde etti. Bunun belgelenmesi ise kendisine bir soruşturma açılmasına yol açabilir.

İlgili Haber
Kripto Paralardan Zarar Etmelerine Neden Olan Fenomenlere Dava Açtılar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu