AltcoinHaberler

Kripto Paralardan Zarar Etmelerine Neden Olan Fenomenlere Dava Açtılar!

Fenomenler reklamları gelir kapısı haline getirdi.

Kripto para birimlerine yönelik regülasyon eksikliği dolandırıcılar için çok fazla fırsat doğuruyor. Dolandırıcılık sadece bir projenin scam olmasını değil, ücretli reklamları da kapsıyor.

2021 yılında kripto para birimlerine artan ilgi sonrası pek çok sosyal medya kullanıcısının, kripto para projelerine ilişkin reklam projeleri aldığını gördük.

Bu noktada övülen bir projenin ücret karşılığı yapılan bir reklamın parçası olduğu çoğu kez gizlendi. Kripto para fenomenleri de bu alanı yeni bir gelir kapısına çevirdi. Milyonlarca insana ulaşan pek çok fenomenin, çok sayıda scam proje paylaştığını gözlemledik.

Safemoon Davası

Şimdi bu konuda bir toplu dava açıldı. Zachxbt adlı sosyal medya kullanıcısı SafeMoon isimli projeyi aldatıcı şekilde paylaştıkları gerekçesiyle Boksör Jake Paul, rapçi Soulja Boy, rapçi Lil Yachty ve diğerlerine karşı toplu dava açıldığını duyurdu.

Türkiye’de yapılacak  regülasyonlar sonrası bu tarz proje reklamlarının ortadan kalkacağı veya en azından yaptırımların fenomenleri caydıracağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu