Kripto HaberleriAnalizPopüler Analist Bitcoin İçin Olası En Kötü Senaryoyu Çizdi!

Popüler Analist Bitcoin İçin Olası En Kötü Senaryoyu Çizdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, Terra krizi sonrası piyasası değerlendirdi ve kripto piyasası için olası en kötü senaryoyu ele aldı.

Son YouTube videosunda 738.000 abonesine seslenen Cowen,

2000 yılında Nasdaq’ta olanlara bakarsanız aslında yaklaşık %83’lük bir düşüş olduğunu görebilirsiniz. Bu %83’lük bir düzeltmedir. Şimdi, kripto düzeltme fikrinden hoşlanmayan veya bunun olabileceğini düşünmeyen insanlar için sizi temin ederim ki bu olabilir ve birkaç yılda bir gerçekleşiyor gibi görünüyor.

dedi. Kripto için %80’lik bir düşüşün oldukça mümkün göründüğünü belirten Cowen ayrıca

%80’lik bir düzeltme görebilirsiniz. Bu tarz düşüşlerin kripto para birimi varlık sınıfında birçok kez gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak bunun olamayacağını varsaymayalım. Nasdaq, nihayetinde makro bir dip bulmadan önce %83 oranında düştü ve sonra başka bir koşuya geçti.

Sonra da bizi başka bir dibe götüren finansal kriz yaşadık…

dedi ve sadece kripto paraların değil tüm piyasaların dönem dönem ciddi düşüş ve yükselişler yaşadığını ifade etti.

Şu an için küresel kripto piyasasının değeri 1.24 trilyon dolar ancak Cowen’ın bahsettiği en kötü senaryo gerçekleşirse varlık sınıfının değerlemesi 500 milyar dolara düşebilir.

Kripto piyasasının zirve noktada 3 trilyon dolar olduğunu ve şu anda 1.26 trilyon dolarda bulunduğumuzu hesaba kattığımızda buradan daha fazla bir düşüş olabileceğini düşünüyorum.

Mevcut değerinden %40’ını veya daha fazlasını daha kaybetmek bizi 500 milyar dolara götürecektir. Bunu varsaymak o kadar da zor değil. Bunu mutlak en kötü senaryo olarak görüyorum.

dedi.

Cowen’in en dip nokta olarak değerlendirdiği zirveden yaşanacak yüzde 80’lik bir düşüş, Bitcoin fiyatının yaklaşık 14.000 dolara gerilemesi anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Düşerken 10 klar telaffuz ediliyor çıkarken 100 k lar.Ama nedense onların dediği değil piyasa yapıcıların dediği olur.18 k dolar kırılırsa 6 k dolar hayal değil.yada 18 k dan 3 k ya düştüğümüzü ne çabuk unuttu herkes.Ben dün gibi hatırlıyorum….Bir çok stop işleme girmedi çoğu parite terste kalmıştı.Yani dediği umarım tutmaz .18 k ya düşersek orası dibimiz olur umarım.Eski tepe dib olursa formlar çalışır traderlar gelir piyasa döner trend çizilir.Eski tepe kırılırsa eski dibi de görürüz…Piyasadan anlamayan ne çok abone topluyor… Bizim türk YouTuberlar da öyle.46 k da biz kar alırken adamlar burdan 100 k dedi herkesi soktular şimdi tepede bekliyor adamlar Aldıkları yerden 10 kat aşağıdayız alt coinler de.Ben buraya bile yazdım 46 lardan düşeriz diye.Öyle de oldu .Şimdi hedef belki 35k en fazla umarım herkes orada ana parasını alır sonrası feryat olur.Tabi oraya çıkarsak.Ama trendi test etmemiz gerekiyor herhalde gideriz.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları