AnalizBitcoin

Popüler Analistler Bitcoin Fiyatı İçin Kısa Vadeli Tahminlerini Açıkladı!

Popüler analistlerden bazıları Bitcoin fiyatının kısa vadeli geleceğinde yapabileceği hareketleri değerlendirdi.

Bitcoin fiyatı haftalık dip noktası olan 34.300 dolardan sonra Perşembe gecesi %10’un üzerinde değer kazandı. Dünyanın en büyük kripto parası gün içerisinde 39.800 dolara kadar tırmandı.

Buna ek olarak altın fiyatı 2.000 doların, petrol fiyatı ise 100 doların üstüne çıkmasının ardından yönlerini aşağı çevirdi.

Peki kripto para analistleri Bitcoin’in kısa vadeli hareketleri için ne gibi tahminlere sahipler?

“Bitcoin İçin Kritik Direnç 39.600 Dolarda Olabilir”

Wolf of All Streets takma adlı Scott Melker, Twitter üzerinden paylaştığı analizinde şöyle dedi:

“Eğer bu bölgedeki güçlü direnç hattını aşmayı başarırsak görünüm daha da boğa haline gelecektir. Kısa vadeli olarak 39.600 dolar seviyesinin kritik bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum.”

Diğer bir analist olan Crypto HornHairs, Perşembe günü yaşanan sıçrayış ve mevcut durum değerlendirildiğinde BTC ayılarının son bir kalesi olduğunu iddia etti.

Analiste göre 41.000-42.000 dolar seviyesine tırmanışın önündeki en büyük engel satıcıların 39.000 dolar bölgesini savunması olabilir:

“Pazartesi günkü zirvenin üstüne çıkılması durumunda 41.000-42.000 dolar hedefine ulaşılabilir.”

“BTC Yükselen Üçgen Formasyonu Gösteriyor”

Popüler kripto para analisti Rekt Capital, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının haftalık grafiğinde bir yükselen üçgen formasyonunun “çok erken safhasında” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Analiste göre boğaların yükselen trend çizgisinin üzerinde kalmayı başarması durumunda BTC fiyatı yükselişine devam edebilir. Analist, bu formasyon sonrasında BTC fiyatının 43.000 dolara tırmanabileceğine inandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu