binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinPopüler Blockchain Platformu, Memecoin Çılgınlığı Nedeniyle Oluşan Sorunları Çözmek İçin Yeni Bir...

Popüler Blockchain Platformu, Memecoin Çılgınlığı Nedeniyle Oluşan Sorunları Çözmek İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı!

Solana, meme coin alım satım faaliyetlerindeki artış ve kullanıcı akını nedeniyle ortaya çıkan sorunları çözmek için güncelleme yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Popüler bir blockchain platformu olan Solana, ağındaki son sıkıntılara yanıt olarak, meme coin alım satım faaliyetlerindeki artış ve hızlı bir kullanıcı akını nedeniyle ortaya çıkan tıkanıklık sorunlarının üstesinden gelmeyi amaçlayan yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Solana, Ağ Tıkanıklığı Sorunlarını Ele Alan Güncellemeyi Tanıttı

Geliştiricilere göre, v1.17.31 olarak etiketlenen en son güncelleme, X’te yakın zamanda yayınlanan bir gönderide belirtildiği gibi, artık ana ağ doğrulayıcıları tarafından genel kullanım için öneriliyor.

Bu sürüm, Solana Ağında devam eden tıkanıklığı hafifletmek için tasarlanmış geliştirmeleri içeriyor.

İşlemleri onaylamaktan ve blok zinciri ağının güvenliğini sağlamaktan sorumlu olan doğrulayıcılar, ağ bütünlüğünün korunmasında çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle, ortaya çıkan sorunları ele almak için düğümlerini sürekli olarak daha yeni sürümlerle yükseltmeleri tavsiye edilir.

Solana ağı son aylarda, meme coin ticareti çılgınlığı ve kullanıcı aktivitesinde önemli bir artışla daha da kötüleşen tıkanıklık sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.

İşlem hacimleri daha önce görülmemiş seviyelere yükselerek Mart ayında 4 milyar dolara ulaştı ve 2023 yılında 500 milyon doların altında olan tipik günlük rakamları önemli ölçüde aştı.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası OKX, İki Yeni Memecoini Listelediğini Duyurdu! İşte Detaylar

Şu anda özel bir test ağında test edilmekte olan en son güncelleme olan 1.18 sürümü, önemli risklere sahip doğrulayıcılardan gelen işlemlere öncelik vermeyi amaçlıyor.

Bu önceliklendirme mekanizması, işlemleri onaylandıkları düğüm liderlerine yönlendirmekte, böylece önemli hisselere sahip doğrulayıcılar için daha yüksek bir hizmet kalitesi sağlamakta ve daha düşük kaliteli doğrulayıcıların neden olduğu ağ tıkanıklığı riskini azaltmaktadır.

1.18 sürümü test ağında titiz testlerden geçerken, Solana ağ verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini artırma çabalarını sürdürmekte ve kullanıcıları için sorunsuz bir blok zinciri deneyimi sunma taahhüdünü pekiştirmektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail