Kripto HaberleriHaberlerPopüler Kripto Para Borsası Hacklendi: Zarar Büyük!

Popüler Kripto Para Borsası Hacklendi: Zarar Büyük!

Takip et

2018 yılında BitMAX adıyla kurulan kripto para borsası, şimdi büyük bir saldırıya uğradı. BitMAX olarak piyasaya giriş yapan ancak devamında AscendEX adına geçiş yapan kripto para borsası, 11 Aralık tarihinde üçüncü saldırıya uğradı ve büyük bir kayıp yaşadı. Sadece 2 haftada 3 kere saldırıya uğrayan kripto para borsasının tam olarak nasıl bir açığa sahip olduğu bilinmese de gelen haberler borsaya yönelik güveni düşürecek cinsten.

AscendEX, Hacklendi!

Yayınlanan güvenlik denetim raporu ve birçok kripto para biriminin sıcak cüzdanlardan transfer edildiğinin bildirilmesi üzerine bütün yatırma ve çekme işlemlerini durduran borsa, hacklendiğini öğrendi. Peckshield tarafından yayınlanan raporlara bakıldığında, ERC-20 ve Binance Smart Chain tabanlı birçok kripto para birimin çalındığı görülüyor.

Polygon ağı tabanlı bazı varlıkların da çalındığı ve toplam zararın 77 milyon dolardan fazla olduğu aktarılmakta. AscendEX ise konu hakkında yaptığı açıklamada çalınan bütün kullanıcı fonlarının tanzim edileceğini vurguladı. ERC-20 token kaybının 60 milyon dolar, BSC tabanlı tokenlerin 9,2 milyon dolar ve Polygon ağı tabanlı olanların 8,5 milyon dolarlık değere sahip olduğu aktarılıyor. En yüksek vurgun ise TARA isimli az bilinen bir kripto paraya yönelik oldu.

Kripto para borsasının bu kadar çok fonu sıcak cüzdanda tutması ve üst üste 3 kere hacklenmesi ise büyük tepki topladı ve şu an kripto para borsasına karşı ciddi bir eleştiri yağmuru var gibi gözüküyor.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

BitMax ismi daha güzelmiş

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları