BitcoinHaberlerKripto Para

Portekiz’de Ülkenin İlk Kripto Para Lisansı Verildi!

Portekiz merkez bankası, bir bankaya kripto lisansı verdi.

Müşterilerinin Bitcoin’e (BTC) ve kripto para birimlerine olan ilgisi ve talepleri doğrultusunda Portekiz merkezli Bison Bank ülkenin düzenleyicilerinden kripto lisansını aldı.

Portez’deki sanal varlık hizmet sağlayıcılarını kaydetmekten sorumlu kurum olan “Banco de Portugal (Portekiz Merkez Bankası)“, Bison Bank’a ülkedeki ilk kripto lisansını verdi.

Yerel haber kaynağı Sapo’ya göre Bison Bank dijital varlıklar ile ilgili faaliyetleri yürütmek ve kripto para borsası olarak çalışmak üzere Bison Digital Assets isimli özel ve yeni bir bölüm kuracak.

Bison Digital Assets, ülkede bir bankanın sahip olduğu ve düzenleyici kurum Portekiz Merkez Bankası tarafından kripto ticareti ve saklama hizmeti sunmak üzere yetkilendirilen ilk kuruluş olma özelliğine sahip olacak.

Yüksek değerli kurumsal yatırımcıları hedef alacağı bildirilen Bison Digital Assets’in şimdilik hangi kripto para birimleri için hizmet sunacağı ise açıklanmadı.

Portekizin düzenleyici kurumu Portekiz Merkez Bankası daha önce kripto ödeme şirketi Utrust’a kripto lisansı vermişti. Ancak Bison Bank’ın aldığı lisans ülkede bir bankanın aldığı ilk kripto para hizmet lisansı özelliğine sahip bulunuyor.

Kripto para endüstrisine dostane bir yaklaşımı benimseyen Portekiz’de kripto para borsalarının ya da kripto ile ilgili herhangi bir şirketin faaliyet gösterebilmesi için yetkili kurumdan lisans almaları gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu