HaberlerNFT

Premier Lig Kripto Para Sektörüne Giriyor: İşte Detaylar!

Dünyanın en prestijli futbol liglerinden Premier Lig, kripto para sektörüne giriş yapmak için yeni bir adım attı.

Dünyanın en popüler futbol ligi olan İngiltere Premier Lig, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) NFT’ler ve dijital varlık ticareti ile ilgili iki ticari marka başvurusunda bulundu.

Son zamanlarda ligdeki 20 takımın tamamı hakkında NFT piyasa sürülmesi ve oyuncuların maaşlarının kripto para olarak ödenmesine dair spekülasyonlar yapılıyordu.

Premier Lig, NFT’ler ve Dijital Varlıklar için Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

USPTO’da lisanslı ticari marka avukatı olan Mike Kondoudis, 6 Haziran’da attığı bir tweet ile Premier League’in USPTO’ya iki ticari marka başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Premier League, NFT’ler, kripto para birimleri ve dijital tokenlerle bağlantılı koleksiyon ürünleri dahil olmak üzere çeşitli kripto kategorilerini ele almayı amaçlıyor.

Bununla birlikte Premier Lig, dijital varlık ticareti olarak adlandırılan dijital varlıkların alım ve satımına da izin verecek gibi görünüyor.

Kripto paraların kulüpler ve oyuncular tarafından benimsenmesinin giderek artmasıyla birlikte dünyaca ünlü futbol liginin yöneticileri, bu alandaki finans ve kripto hizmetlerini yönetmeyi amaçlıyor.

Futbol Takımları Kripto Para Şirketleriyle Anlaşmalarını Artırıyor

Premier Lig’deki 20 kulübün tamamının kripto sektöründeki bazı şirketlerle yapılmış anlaşmaları bulunuyor. Örneğin, Arsenal ve Manchester City kendi tokenlerini piyasaya sürmek için taraftar tokenleri firması Socios ile anlaşmıştı. Yakın zamanda Chelsea, kripto firması WhaleFin ile bir sponsorluk anlaşması yaptı.

İlgili Haber
Tezos (XTZ) ile Premier Lig Devi Manchester United Sponsorluk Anlaşması İmzalayabilir!

Buna ek olarak Premier Lig’in yaptığı ticari marka başvurusu sanal kıyafet, ayakkabı ve spor malzemelerini de kapsıyor. Futbol kulüpleri ve oyuncular, taraftar etkileşimi için NFT’ler, taraftar tokenleri ve ticari ürünler kullanıyor. Kulüpler ayrıca web siteleri aracılığıyla taraftarlarına ödüller ve taraftar jetonları sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu