BitcoinHaberlerXRP

Profesörden Ripple (XRP) Tahmini: Bitcoin’in Pabucu Dama Atılabilir

Waterloo Üniversitesinin yaptığı bir araştırma XRP'nin, Bitcoin'in tükettiği enerji miktarı yüzünden kullanım alanını artıracağını gösteriyor.

XRP yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir araştırmaya katılan Waterloo Üniversitesi profesörlerinden Enver Hasan, Ripple’ın her geçen gün kullanıcı sayısını artırdığını belirtti.

Başta Blockchain olmak üzere tüm kripto para birimleri üzerine yapılan araştırma sonucuna göre XRP’nin Bitcoin’i geride bırakacak bir kullanım alanına sahip olması öngörülüyor. Söz konusu araştırma sonuçları uzun vadeli hedefleri yansıtsa da Ripple’ın Bitcoin’i sollamasına neden olacak etkenin BTC’nin temel enerji problemi olduğu belirtiliyor.

Bilindiği gibi kripto para madenciliği çevre aktivistlerinin tepkisini çekmeyi sürdürüyor. Nitekim
Bitcoin madenciliği için kullanılan enerjinin Avusturya’nın senelik enerji tüketimine eşit olması ve BTC ağının ve madencilerin bir senede 22 megatonluk karbondioksit üretiyor oluşu aktivistleri haklı çıkarıyor.

Ancak Prof. Dr. Enver Hasan’ın belirttiğine göre Bitcoin’in harcadığı söz konusu enerji miktarı bir süre sonra sektör devi olan kripto paranın pabucunun dama atılacağını gösteriyor.

Bilindiği gibi XRP enerji tasarrufu konusunda ön sırada yer alıyor. Bu durum Ripple destekli ünlü kripto para biriminin değerine değer katabilir. Bu noktada XRP’nin en çok da işletmeler tarafından kullanımının artmasını bekleyen Profesör, dengelerin değişebileceğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu