BitcoinHaberler

Putin Kararını Verdi, Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

Rusya gerilimi yükseltecek bir karar aldı.

İki haftadır devam eden Rusya-Ukrayna geriliminde önemli bir karar alındı.

Rus lider Vladimir Putin ulusa sesleniş konuşmasının ardından Ukrayna’nın doğusunda bulunan ayrılıkçı gruplar Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlığını tanıyacaklarını açıkladı ve söz konusu kararı imzaladı.

Kararı açıklamadan önce Rusya ve Ukrayna arasındaki tarihi gelişmeleri hatırlatan Putin’in ses tonundaki kararlılığı dikkat çekti.

Kararın bölgedeki gerilimi artıracağı ifade ediliyor. Zira Rusya tanımanın yanında ilgili gruplarla işbirliği ve dostluk anlaşmaları imzaladı.

Ukrayna söz konusu bölgede ayrılıkçı gruplara yönelik 2 haftadır saldırılar düzenliyordu. Bu karar sonrası saldırıların devam etmesi halinde Rusya’nın bu bölgeleri savunmak için askeri güçlerini kullanma ihtimali arttı.

Bu noktada Rusya ve Ukrayna arasındaki bu kriz global pek çok dengeyi etkilediğinden ABD piyasaları her türlü olumsuz açıklamaya tepki veriyor. Dolasıyla gerilimin artması Bitcoin‘de satış baskısını artıracaktır.

Bu sırada bölgedeki gerilimin yükselmesi enerji fiyatlarındaki yükselişin de devam edeceği anlamına geliyor.

Avrupa Birliği ülkelerinin ve ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırım kararlarını açıklaması beklenirken, gözler askeri hareketlilikte olacak.

Bölgedeki gerilim çok yüksek seviyede, Putin’in kararı da bu gerilimi tırmandıracaktır. Şimdilik Ukrayna ve ABD’den gelecek açıklamalar takip edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu