Bitcoin

Ray Dalio, Bitcoin (BTC) Konusunda Fikir Değiştirmiyor: Yasaklanabilir

Ray Dalio, Bitcoin'in hükümetler tarafından yasaklanabileceğini belirtti.

Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkındaki tutumunu değiştirmemekte kararlı gözüküyor. Dalio, daha önce BTC’ye yönelik yaptığı eleştirisini yineleyerek ABD hükümetinin Bitcoin’e akan sermayeyi engelleyebileceğini ifade etti.

Dalio: Hükümetler Bitcoin’e Ağır Vergiler Getirebilir

Dalio, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Eğer tarih ve mantık rehber olarak görülecek olursa, para sıkıntısı çeken yetkililerin vergileri arttıracağı ve borç varlıklarından çıkıp diğer değer tasarruf aracı varlıklara yönelik sermaye hareketlerini sevmeyeceği düşünülebilir. Hükümetler, altın, Bitcoin vb. varlıklara sermaye akışını engellemek için harekete geçebilir.

Dalio, Bitcoin konusunda uyarıda bulunsa da itibari parayı yerden yere vurmayı da ihmal etmedi. Dalio, yatırımcıların şu an için ABD doları yerine çok daha iyi bir portföy yatırımı yapabileceğini ifade etti. İtibari paranın “çöp” olmaya devam edeceğini belirten Dalio, şu an enflasyon yüzünden getirinin de negatif oranda olduğunu hatırlattı. Bu sebeple nakit para yerine borç yatırımı olarak görülmeyen varlıklara yatırım yapmanın çok daha mantıklı olduğunu belirten Dalio, ABD’nin yakında eski yerini kaybedebileceğini de düşünüyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise bu açıklamaya verdiği yanıtta Bitcoin’in bariz çözüm olduğunu belirtti. Saylor, Bitcoin’in trilyonlarca dolarlık değerini katlayabileceğini düşünüyor ve şirketi aracılığıyla her fırsatta buna yönelik yatırım yapıyor. Ray Dalio gibi isimlerin ise hala Bitcoin’e şüphe ile baktıkları görülebilmekte.

İlgili Haber
MicroStrategy 1.05 Milyar Dolar Değerinde Ek Bitcoin (BTC) Alacak!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu