Kripto HaberleriAltcoinRipple, 1 Milyar XRP Tokenı Serbest Bıraktı! Fiyata Etkisi Nasıl Oldu?

Ripple, 1 Milyar XRP Tokenı Serbest Bıraktı! Fiyata Etkisi Nasıl Oldu?

Şirket 55 milyar XRP'yi, 55 ay boyunca aylık olarak serbest bırakılmak üzere, her biri 1 milyar XRP tutan bir dizi emanete kilitlemişti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple’ın emanet sisteminden 1 milyar XRP tokenını bugün itibariyle serbest bıraktı. Bu sistemi bilmeyenler için Ripple bu sistemi Aralık 2017’de XRP piyasasına istikrar kazandıracak bir mekanizma olarak kurmuştu.

Ripple 1 Milyar XRP’yi Serbest Bıraktı

Şirket 55 milyar XRP’yi, 55 ay boyunca aylık olarak serbest bırakılmak üzere, her biri 1 milyar XRP tutan bir dizi emanete kilitledi.

Bu aylık sürümlerin XRP’nin fiyatını etkileyip etkilemediği tartışmalı bir konu olmaya devam ederken, çoğu kişi sürümün öngörülebilir doğasının piyasa üzerindeki etkiyi en aza indirdiğini savunuyor.

Bu sürümle paralel olarak, Ripple blok zinciri ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan XRP de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Kripto analiz platformu Santiment’in bir raporuna göre, şu anda kripto para dünyasında en çok trend olan varlık konumunda bulunuyor.

Her ne kadar değişken kripto piyasasında kesin tahminler yapmak oldukça zor olsa da, bu hareketlilik fiyat davranışında bir değişime işaret ediyor olabilir.

İlgili Haber
Haziran Ayı Kripto Para Takvimi Belli Oldu: 47 Altcoinde Gelişme Bekleniyor! İşte Sıralı Listesi

Bu olumlu piyasa göstergelerinin ortasında, özellikle önde gelen kripto yatırımcısı DonAlt tarafından desteklenen, XRP’nin 1 dolar seviyesine ulaşacağına dair spekülasyonlar dolaşıyor.

Token bu fiyat noktasını en son Kasım 2021’de görmüştü. Ripple’ın SEC ile XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması konusunda açtığı davaya ilişkin devam eden endişelere rağmen, son birkaç gün içinde adres aktivitesindeki benzeri görülmemiş artış, XRP’nin daha geniş kripto piyasasını geride bırakma potansiyeli konusunda iyimserliği artırdı.

XRP’yi destekleyen bir avukat olan John Deaton’a göre, önümüzdeki haftalarda beklenen davanın sonucu, XRP tokeninin uzun vadeli yörüngesinde önemli bir değişikliğe neden olabilir.

Bu yazının yazıldığı sıralarda XRP %2.69’luk bir düşüşle 0.5035 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay